כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 06.06.2018

ערב ההתרמה השנתי של עמותת ידידי סורוקה - 2018

ערב ההתרמה השנתי של עמותת ידידי סורוקה יוקדש השנה למערך אבחון וטיפול טרום לידתי-במרכז סבן למיילדות.

הצוות במעבדה ביחידה להפריה חוץ גופית: ד"ר איריס הר ורדי מנהלת המעבדה, שרית אלבוטיאנו וד"ר צביה פריאל.

בקיצור

1.

המרכז הרפואי סורוקה מוביל ברפואה איכותית ברמה לאומית ומשקיע משאבים לקידום הבריאות של תושבי הנגב תוך ראיית המטופל במרכז. ההשקעה מתבטאת בהטמעת טכנולוגיות חדישות ופרוצדורות רפואיות מתקדמות, בגיוס כח אדם, בפיתוח ובבינוי.

2.

ערב ההתרמה השנתי של עמותת ידידי סורוקה יוקדש השנה למערך אבחון וטיפול טרום-לידתי במרכז סבן למיילדות, לגיוס משאבים לרכישת טכנולוגיות רפואיות חדשניות בתחומי האבחון הגנטי של עוברים וכירורגיית העובר.

3.

ערב ההתרמה יתקיים ביום ג', 19 ביוני 2018, באמפי עומר, בהנחייתו של גיא זו-ארץ ובהשתתפות הזמרת ריטה יום שידורים מיוחד יתקיים ברדיו דרום לאורך כל היום לטובת ההתרמה.

מספר התינוקות הנולדים מדי שנה במרכז סבן למיילדות בסורוקה הוא הגבוה ביותר בישראל ובשנת 2017 נולדו יותר מ-17,000 תינוקות. בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה, מטופלות כ-50,000 נשים בשנה ולאבחון ולטיפול הטרום לידתי חשיבות עצומה למטופלות ולבני משפחותיהן.

שילוב של צוותים מנוסים ביחידת האולטרה-סאונד, במכון הגנטי וביחידה להפריה חוץ גופית והטמעת טכנולוגיות חדשניות נוספות, יוכל להמשיך ולשפר את השירות באיתור של מחלות ומומים מולדים:

  1. כירורגיית העובר ביחידת האולטרסאונד המיילדותי - תהליכים פורצי דרך המאפשרים טיפול בעוברים בעודם ברחם אימם והפחתה מוכחת של תחלואה. יישום הטכנולוגיה החדשנית המאפשרת תהליכים אלו, מצריכה בין היתר מבנה חדש ומותאם ליחידת אולטרה-סאונד נשים המטפלת ביותר מ-20,000 נשים בשנה.
  2. אבחון גנטי של עוברים לפני החזרתם לרחם (טרום השרשתי) - במסגרת היחידה להפריה חוץ גופית בשילוב המכון הגנטי בסורוקה. עם העליה המתמשכת בהפריה חוץ גופית בישראל ובדרום, מדובר בנושא בעל חשיבות לאומית, חברתית וקהילתית. טכנולוגיה זו תקל על נשים עם קושי להרות או עם נטיה להפלות חוזרות ונשנות, תצמצם במידה ניכרת הופעה של מחלות תורשתיות בקרב תינוקות ותאפשר להביא לעולם תינוקות בריאים במשפחות שבהן ידוע על קיומה של מחלקה גנטית משפחתית.

 

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה הוא בעל שליחות לאומית וחברתית יחודית. הקידמה הרפואית המתבטאת בטכנולוגיות חדשניות אלה ומסירות הצוות בסורוקה, יאפשרו צמצום נרחב של מומים וסיכונים לעוברים. כל אלו נועדו להבטיח שבית החולים יוכל להמשיך ולהעניק שירות רפואי בקידמת המדע והרפואה לתושבי האזור". 

יום שידורים מיוחד יתקיים ברדיו דרום לטובת ההתרמה למערך אבחון וטיפול טרום-לידתי בסורוקה. במהלך יום השידורים יתארחו ב"רדיו דרום" אנשי מפתח מבית החולים, ויעלו לשידור אישי ציבור ותורמים. 
 
עמותת ידידי סורוקה, בניהולה של גב' אורנה מיארא, פועלת בהתנדבות לגיוס כספים לרכישת מכשור וציוד רפואי חיוני, לשיפור ולקידום הטיפול הרפואי.

בערב בהנחייתו של גיא זו-ארץ, תיערך קבלת פנים חגיגית שתכלול כיבוד עשיר, תוצג תערוכת ציורים מיוחדת שנתרמה עלי ידי ציירים מסטודיו "ידי אמן" בהנהלתה של ורד אביטן ובמרכז הערב תופיע הזמרת ריטה.

ערב ההתרמה יתקיים ביום ג' 19.6.18 בשעה 19.00, באמפי בעומר

לרכישת כרטיסים נא להתקשר
לטלפונים 08-6403142 או 050-6260562 - אורנה מיארא, מנהלת העמותה