כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 29.04.2013

בערב ההתרמה השנתי של עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה, נאספו כשלושה מיליון ש"ח לרכישת מכשור מתקדם לניתוחי מוח

למען המחלקה לנוירוכירורגיה

​בין התרומות הבולטות בערב, היתה תרומתה של קבוצת כימיקלים לישראל (כי"ל) שתרמה  מיליון שקל. את הערב  הנחה רונן הירשלר והזמרת מירי מסיקה הופיעה במופע מרגש

 

עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה, בניהולה של גב' דבורה אורן, עורכת מדי שנה  ערב התרמה.
תושבי הנגב מוכיחים בכל שנה מחדש את רוחב ליבם ואת החיבור החזק של אנשי הנגב לבית החולים.
תרומות בסך של כשלושה מיליון שקל, נאספו בערב ההתרמה שהתקיים בסוף השבוע שעבר באולמי "אגמים" בבאר שבע והן מוקדשות לרכישת מכשור מתקדם לניתוחי מוח של במחלקה לנוירוכירורגיה בסורוקה.
 למען המחלקה לנוירוכירורגיה.jpg
בערב השתתפו ד"ר אהוד דודסון, סמנכ"ל וראש חטיבת בתי חולים בכללית ומנהלו הנכנס של המרכז הרפואי סורוקה, פרופ' רבקה כרמי נשיאת אוניברסיטת בן־גוריון, מר רוביק דנילוביץ ראש העיר באר שבע, מר עקיבא מוזס יו"ר קבוצת בז"ן ויו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה, מר דני חן מנכ"ל כי"ל דשנים, מר אשר גרינבאום משנה למנכ"ל כי"ל, דר' אלי אברמוב, סמנכ"ל קבוצת מכתשים- מפעלים כימיים, ד"ר מיקי שרף מנהל בית החולים סורוקה, ד"ר אבי כהן מנהל המחלקה לנוירוכירורגיה, עובדי המחלקה ומטופליה, ראשי רשויות ומועצות מקומיות ואישי ציבור רבים.

המרכז הרפואי סורוקה הוא בית חולים-על יחיד באזור גיאוגרפי גדול, המשרת אוכלוסייה של כמיליון נפש ומוגדר כמרכז טראומה בדרגה הגבוהה ביותר. המחלקה לנוירוכירורגיה היא מחלקה חיונית ומובילה בתחומה המשרתת את כל אוכלוסיית הנגב, מאילת בדרום ועד לאזור אשקלון, את החיילים המשרתים באזור, מטיילים מכל הארץ, אזרחי הרשות הפלסטינית וחיילי או"ם.
מדי שנה מאושפזים במחלקה יותר מ-1,200 איש ומבוצעים בה כ-500 ניתוחים, שחלקם הגדול ניתוחי ראש ועמוד שדרה מצילי חיים, כגון: ניתוחים להסרת גידולי מוח ועמוד שדרה, טיפול בחבלות ראש על רקע של תאונות דרכים, נפילות מגובה ופעולות איבה, טיפול בחבלות ראש מלחמתיות וניתוחים מורכבים לילדים הסובלים ממגוון פגעים מולדים במוח, בגולגולת, בעצמות הפנים ובעמוד השדרה.

בין התרומות הבולטות בערב, היתה תרומתה של קבוצת כימיקלים לישראל שתרמה מיליון שקל.
על התרומה הכריז מר עקיבא מוזס, יו"ר קבוצת בז"ן, המשמש גם כיו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה: "השנה אני נרגש במיוחד כי זו השנה האחרונה שלי בתפקיד יו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה. אני מודה על 14 שנים של נתינה ומעורבות. זכיתי לעבוד עם שלושה מנהלי בית חולים ולסייע להם להצעיד את סורוקה לעידן חדש בהצטיידות, בהרחבה ובפיתוח. המחלקה לנוירוכירורגיה היא בהחלט מחלקה ייחודית ומקצועית שתומכת בכל הצרכים היותר מסובכים "במחשב" הראשי של האדם - במוח. לפעולתם של בית החולים סורוקה ושל צוות הרופאים והעובדים המסורים שלו, יש חשיבות גבוהה מאוד בעיר באר־שבע ובנגב בכלל. גיוס הכספים בערב ההתרמה מאפשר לבית החולים להמשיך ולתת שירות רפואי מתקדם ביותר כמו גם להמשיך ולהתפתח".

ד"ר מיקי שרף מנהל סורוקה: "הרכב הצוות במחלקה לנוירוכירורגיה כמו גם הניסיון הרב שלו, מציבים את המחלקה כאחת המחלקות המובילות בישראל תוך שמירה על סטנדרטים מקצועיים גבוהים העומדים בקנה מידה של מרכזים יוקרתיים בארץ ובעולם. הודות לתרומות שנאספו בערב ההתרמה, נצליח לרכוש ציוד ניתוחי ייחודי, שבעזרתו נוכל להמשיך להתפתח ולתת שירותי רפואה מיטביים, עדכניים ומתקדמים לתושבי הדרום הנזקקים לשרותי המחלקה".
ד"ר שרף שמסיים בימים אלה את תפקידו כמנהל בית החולים, נפרד מקהל המשתתפים ומחברי עמותת ידידי סורוקה, והודה למר עקיבא מוזס: "עקיבא, בעבודה איתך הכרנו איש חזון ושאר רוח, חדור מוטיבציה ששורשיו נטועים  עמוק באדמת הנגב. בהשראתך צמחה העמותה ותרמה למינוף מעמדו של סורוקה כנכס אסטרטגי למדינת ישראל".

ד"ר אהוד דודסון, מנהלו הנכנס של המרכז הרפואי סורוקה: "המחלקה לנוירוכירורגיה בסורוקה היא דוגמה מובהקת לאיכות ולמצויינות. לתושבי הדרום מגיע שירות רפואי איכותי וטוב בדיוק כמו לתושבי המרכז. בתפקידיי כסמנכ"ל וראש חטיבת בתי החולים בהנהלת הכללית הזדמן לי לעקוב מקרוב אחרי צמיחתו של סורוקה ולהיות מעורב בהחלטות שנגעו לקידומו ולפיתוחו של בית החולים".

ד"ר דודסון התחייב בשם הנהלת הכללית ל"מצ'ינג" של מיליון ₪ לתרומה של קבוצת כימיקלים לישראל ולכל שקל שנאסף בערב ההתרמה.

בתרומותיהם הנדיבות בלטו גם:

קבוצת מכתשים מפעלים כימיים בע"מ, מועצת העובדים של מפעלי ים המלח, קרן אהרון גוטרוירט, מועצת העובדים של פריקלאס ים המלח, מועצת עובדי רותם אמפרט, בנק פועלים, בנק מזרחי טפחות, בנק דיסקונט, אוניברסיטת בן־גוריון בנגב,  י.יופה מהנדסים ובונים, יואל וגילי עזריה, תשלובת ישרכארט, קרן רש"י, קיבוץ חצרים, חברת מסורות, רפי צנרת,  יוסי ומשה דלויה, חב' ה.ר.ו.א.ק- מזוג אוויר, שוקרון יפה ויהודה, נופים בנגב, קליר-כימיקלים שיווק בע"מ, אקסטרא בטון, אלטרא כימיקליים, מקסימה מדיקל בע"מ, רשויות מקומיות באזור, אנשי עסקים, קבלנים ואנשים פרטיים.

תודה מיוחדת לרדיו דרום על שיתוף הפעולה לקראת ערב ההתרמה.