כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

ניתוח לחיבור אצבעות בוצע בסורוקה

בניתוח ארוך ומורכב שבוצע בסורוקה, הצליחו הרופאים לחבר למקומן את אצבעות כף ידו של תושב קריית־גת, לאחר ששלוש מהן נקטעו באופן מלא ואחת נקטעה חלקית

ניתוח לחיבור אצבעות בוצע בסורוקה

​לפני כשבוע,  פונה אל חדר הטראומה במרכז הרפואי סורוקה - אצנפע אנדעלמאו - תושב קריית־גת בן 35 שעובד במפעל לייצור צמר סלעים ותוך כדי עבודה עם דיסק נקטעו ארבע מאצבעותיו. הצוות הרפואי שפינה את הפצוע, הגיע עם שלוש אצבעות בשקית עם קרח במטרה לנסות ולהצילן.

הפצוע הובהל לחדר ניתוח, שם חיבר צוות המחלקה לכירורגיה פלסטית את האצבעות למקומן בניתוח מורכב שנמשך כ־13 שעות.
עם צוות המנתחים נמנו: פרופ' עמירם שגיא, ד"ר יובל קריגר, ד"ר אלדד זילברשטיין, ד"ר ירון שהם, ד"ר טרי בוכריס וד"ר אבי לוי.

פרופ' עמירם שגיא, מנהל היחידה לכירורגית כף יד: "מדובר בניתוח ארוך ומורכב מאד. במקרה כזה עובדים שני צוותים במקביל - צוות אחד מזהה את כל המבנים החיוניים בחלק של היד ובודק מה נשאר מהעצמות, הגידים וכלי הדם והצוות השני מחפש את המבנים המתאימים לחיבור בחלקים הקטועים.
במהלך הניתוח חיברנו את העצמות, את הגידים ותחת מיקרוסקופ את כלי הדם (עורקים ווורידים) ואת העצבים. מדובר בכלי דם בקוטר של 1-2 מ"מ".

היום, כעבור ימים אחדים מאז הפציעה, משתפר מצבה של כף היד. האצבעות חיות ויש בהן זרימת דם.  המטופל עדיין מקבל טיפול תומך ובהמשך יהיה זקוק לטיפול משקם בפיזיותרפיה ובריפוי בעיסוק.
במחלקה לכירורגיה פלסטית בסורוקה, עובד צוות מיומן שמטפל בכל מגוון הבעיות הפלסטיות - המולדות והנרכשות, באמצעות ציוד וחומרים רפואיים מתקדמים ביותר.
המחלקה מעניקה לתושבי הדרום טיפול מיטבי כוללני, מגוון וזמין בכל התחומים של כירורגיה פלסטית.
צוות המחלקה מבצע ניתוחים משחזרים מורכבים לבעיות מסוגים שונים, כגון:  סרטן העור, כוויות, פציעות ומומים מולדים ונרכשים.