כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 11.10.2015

"סיירת המטכ"ל החדשה של מערכת הבריאות הציבורית"

ד"ר רויטל לוי-חברוני, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה, נבחרה למחזור הראשון של תוכנית ענבר - "סיירת המטכ"ל החדשה של מערכת הבריאות הציבורית"

​נבחרי התוכנית ישמשו עתודה ניהולית במערכת הבריאות בישראל ובתוך כ-15 שנה יאיישו הבוגרים את מרבית עמדות המפתח במערכת הבריאות בישראל

 

תוכנית ענבר היא פרוייקט יוקרתי חדש המשותף למשרד הבריאות, לארגון "מעוז" שעוסק בהכשרת מנהיגים במגזר הציבורי ולאוניברסיטת תל אביב. התוכנית אף זוכה להתעניינות ולתמיכה של משרד ראש הממשלה, של משרד האוצר ושירות המדינה ושל קופות החולים בארץ.
נבחרי התוכנית  ישמשו עתודה ניהולית במערכת הבריאות בישראל ובתוך כ-15 שנה יאיישו הבוגרים את מרבית עמדות המפתח במערכת הבריאות בישראל.

בתום תהליך מיון מדוקדק, נבחרו למחזור הראשון של התוכנית 12 רופאים – 7 רופאות ו-5 רופאים, שביניהם ד"ר רויטל לוי-חברוני, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה.

ד"ר רויטל לוי-חברוני, נשואה+5, תושבת ירוחם, היא בוגרת בית הספר לרפואה ובעלת תואר שני בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים ומתמחה בניהול רפואי. השתלמה בתחום רפואת מתבגרים, ומוסמכת משרד הבריאות באבחון הפרעות קשב וריכוז. בשנים האחרונות שימשה סגנית של המנהלת הרפואית של מחוז ירושלים בכללית.

הרופאים שנבחרו יעברו הכשרה ארוכה הכוללת:

  • התמחות-על בניהול רפואי, שבמסגרתה הרופא מבצע תפקיד ניהולי באחד מהגופים במערכת הבריאות

  • תואר שני (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב

  • תוכנית "מנהיגות מחוללת שינוי" הכוללת תכנים של מנהיגות, ערכים וזהות, בשיתוף אוניברסיטת הרווארד בבוסטון, ארה"ב.

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אני גאה ושמח על בחירתה של ד"ר לוי-חברוני לתוכנית יוקרתית זו. זוהי תעודת כבוד לסורוקה בכלל ולד"ר לוי-חברוני בפרט, שנחנה בכישורים המתאימים לניהול שמיועד להוביל מערכות בריאות גדולות בארץ".

ד"ר רויטל לוי-חברוני: "אני גאה לייצג את הנגב בתוכנית ובטוחה שאקבל מיומנויות וידע רבים שיוכלו לעזור לי להמשיך לקדם את הרפואה בנגב".