כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 30.08.2015

תרומה לסורוקה במקום מתנות לכבוד גיל 80

גב' שושנה אגאג'ני שחגגה יום הולדת 80, בקשה מחבריה לתרום לסורוקה במקום לקנות לה מתנות. הסכום שנאסף מיועד לרכישת מכשיר רפואי חיוני למחלקת השיקום החדשה

תרומה לסורוקה במקום מתנות לכבוד גיל  80

​משפחתה של שושנה אגאג'ני, יו"ר רא"ם (ראשי ארגוני מתנדבים) בבאר-שבע, ארגנה מסיבה לכבוד יום הולדתה - ה-80 באולמי הינומה בבאר-שבע.
כהרגלה, בקשה שושנה מהחברים ומהמשפחה שבמקום  מתנות - יתרמו כרצונם לרכישת מכשיר חיוני למרכז הרפואי סורוקה.

שושנה, עובדת סוציאלית בהכשרתה, עבדה במחלקת הרווחה העירונית בבאר-שבע, פעלה רבות בתחום החברתי והקימה אגודות שונות לרווחת הקהילה.
לאורך כל שנות עבודתה עסקה שושנה בפעילות התנדבותית, סייעה ותמכה באוכלוסיות נזקקות מגוונות.

שושנה היא ממייסדי ארגון רא"ם - מועצת ראשי ארגוני המתנדבים בבאר-שבע, ששם לו למטרה לטפח את הערבות ההדדית והסולידריות החברתית.

במרוצת השנים הוענקו לה אותות ופרסים: אות הנשיא למתנדב, יקירת העיר באר-שבע , מגן שר הרווחה, יקירת הנגב והוקרה מטעם הרשות לשיקום האסיר.

באירוע נאספו כ-20.000 ₪ שהועברו למרכז הרפואי סורוקה לרכישת מכשיר Optiflex-cpm, המיועד להפעלה פסיבית של הברך לצורך שימור ושיפור טווחי תנועה ומסייע בהשגת תפקוד מיטבי של המטופל במחלקת השיקום.

מחלקת שיקום בסורוקה נפתחה בחודש מרץ השנה. תהליך השיקום הוא תהליך ארוך ומורכב וברוב המקרים מדובר בשבועות ולפעמים גם בחודשים.
פצועי טראומה ומטופלים שמקבלים את הטיפול הרפואי הראשוני במערך מציל החיים של סורוקה ואחר כך במחלקות האשפוז וזקוקים לשיקום, יכולים  עתה לעבור את תהליך השיקום קרוב לבית ולמשפחה, על-פי כל העקרונות המקצועיים המובילים של שיקום רפואי.

בשלב הראשון נפתחו 12 מיטות שיקום ובשבוע שעבר נפתחה מחלקה חדשה של 20 מיטות - עד לסיום הבינוי של בניין השיקום, שעל תכנונו שוקדים בימים אלה ויכלול 36 מיטות.

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "הנהלת בית החולים שמה לה למטרה מרכזית את המובילות והמצוינות בתחום הרפואי, הטכנולוגי והשירות למטופלים. תרומה זו מסייעת לנו להמשיך ולהעניק לתושבי הנגב את השירות הרפואי הטוב ביותר. אנו מודים לגברת אגאג'ני על היוזמה הברוכה ומאחלים לה מזל טוב לרגל יום הולדתה ורפואה איתנה".