כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 16.01.2018

תרומה להקמת אגף אורתופדי חדש - 16.1.18

ירושת המיליונים שנתרמה על-ידי אמציה ואילנה כץ ז"ל, בני זוג מערד אפשרההקמה של אגף אורתופדי חדש בסורוקה ורכישה של מכשיר מאיץ קווי מתקדם לחולים אונקולוגיים

פרופ' עטר, מנהל לשעבר של המח' האורתופדית, עוזי בולדה, אחיה של אילנה כץ ז"ל, פרופ'  דודסון  וד"ר אוחנה,

בקיצור

1.

אילנה ואמציה כץ ז"ל אנשי חינוך מערד, היו פעילים בעיר והתנדבו רבות למען הקהילה בתחומים שונים.

2.

בעודם בחיים החליטו בני הזוג לתרום את כל הונם המוערך בכ- 5 מיליון ₪ לטובת המרכז הרפואי סורוקה ובצוואתם ביקשו שהתרומה תועבר לסורוקה עם פטירתם.

3.

מחצית מהסכום הוקדשה לרכישת מאיץ קווי למרכז הסרטן, שמיועד לטיפולי קרינה לחולים אונקולוגים. המחצית השניה הוקדשה להקמת אגף אורתופדי חדש בבית החולים.

בטקס מרגש במיוחד שהתקיים השבוע בסורוקה, נחנך האגף האורתופדי החדש בהשתתפות: פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ניסים אוחנה, מנהל המערך האורתופדי בסורוקה, עובדי המערך, מטופלים ואורחים נוספים. בטקס נכח גם פרופ' דן עטר, מנהלה לשעבר של המחלקה האורתופדית בסורוקה, שכאות הוקרה והודות לטיפולו המסור באמציה ואילנה כץ ז"ל, החליטו השניים בעודם בחיים לתרום את עזבונם למחלקה האורטופדית בסורוקה לאחר מותם.

המערך האורתופדי בסורוקה כולל : שתי מחלקות אשפוז, יחידה לאורתופדיית ילדים, חדרי ניתוח, מיון אורתופדי ומערך אמבולטורי מהגדולים בארץ. צוות המערך האורתופדי מבצע בשנה כ- 2,600 ניתוחים במגוון רחב של תחומי רפואה אורתופדית. המערך האורתופדי מהווה מחלקת אם של המחלקות האורתופדיות בבתי החולים ברזילי באשקלון וביה"ח יוספטל באילת ומעניק למטופליהם מענה במקרים אורתופדיים מורכבים.

ד"ר ניסים אוחנה, מנהל המערך האורתופדי בסורוקה: "אמציה כץ ז"ל, שטופל שנים רבות במחלקה האורתופדית ואילנה כץ ז"ל שטופלה במערך האונקולוגי, תרמו את כל רכושם שנותר לאחר מותם, למחלקה האורתופדית והאונקולוגית בסורוקה. לאורך השנים בהם אמציה טופל, ראה את הטיפול של הצוות המסור במחלקה האורתופדית.
המנוח וזוגתו היו עדים בין השאר לתקופה בה נשאה המחלקה בנטל קשה והירואי, במהלך מבצע צוק איתן.
אני משוכנע כי המראות להם נחשפו והחוויות להם היו עדים, גרמו להם לעשות מעשה. אין לי ספק כי היכרותו רבת השנים של אמציה ז"ל עם דמותו המיוחדת של פרופ' דן עטר, גרמה לו ולרעייתו לבקש ולצבוע את התרומה בגוון אישי מאוד על מנת להוקיר דווקא אותו. המחלקה בראשותי תמשיך לעשות לילות כימים על מנת להעניק את הטיפול המיטבי לחוסים בצילה ותמלא בכל המובנים את צוואתם של אלו אשר האמינו בה".