כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 07.09.2015

התינוקות שסוגרים את הקיץ

שיא של לידות בסורוקה

​בחודש אוגוסט, נרשם במרכז סבן למיילדות בסורוקה שיא ארצי של 1,539 לידות  

 התינוקות שסוגרים את הקיץ.jpg

בחדר הלידה בסורוקה נולדים בממוצע כ-50 תינוקות ביממה והוא בין המובילים בישראל בכמות הלידות בשנה. שנת 2014 נסתיימה עם  קרוב ל-16,000 לידות, מגמה שנמשכה והתגברה גם בשנת 2015.

בחודש האחרון היה צוות הרופאים והמיילדות בחדר הלידה במרכז סבן למיילדות בסורוקה עסוק ביותר עם 1,539 לידות שבהן נולדו 1,573 תינוקות, מתוכם 28 זוגות תאומים ו-3 שלישיות.  

מרכז סבן למיילדות בסורוקה, נחנך בספטמבר 2011 והוא אחד מציוני הדרך המשמעותיים ביותר של המרכז הרפואי סורוקה. המרכז שנותן מענה לאלפי נשים באיזור הנגב, הוא פרויקט משותף למשפחת סבן, לשירותי בריאות כללית ולמשרד הבריאות.

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "זו הזדמנות נוספת להודות  לחיים ולשריל סבן על שאפשרו לנו לשלב טיפול רפואי איכותי ומקצועי בתנאים ראויים, מהטובים שיש כיום בארץ. איכות הטיפול הרפואי הגבוהה, הניסיון של הצוות הרפואי והסיעודי בחטיבה, שאין שני לו בארץ, בצירוף תנאי חדרי לידה מתקדמים – מציבים את מרכז סבן למיילדות כאחד מהמרכזים המובילים ביותר ברפואת מיילדות וגינקולוגיה. אני מברך ומודה לכל הצוותים הרפואיים והסיעודיים בחטיבה על העבודה המאומצת במהלך כל השנה ובתקופה אינטנסיבית זו בפרט". 

ד"ר דורון דוקלר, מנהל חדר הלידה במרכז סבן למיילדות בסורוקה: "אנחנו נמצאים תשעה חודשים מהקור הגדול וכשנה מצוק איתן. המשמעות היא בייבי בום. שיא של לידות נרשם מדי שנה במהלך חודשי הקיץ והסתיו ואנו צופים עלייה במספר הלידות גם במהלך החודשים הקרובים. נמשיך להעניק שירות רפואי משובח לתושבות הנגב והארץ כולה".