כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 27.11.2012

המרכז הרפואי סורוקה זכה בדגל היופי לשנת 2012 בתחרות "בית חולים נאה בישראל יפה"

דגל היופי לשנת 2012 הוענק למרכז הרפואי סורוקה

​בתחרות המסורתית "בית חולים נאה בישראל יפה" שהתקיימה בשבוע שעבר בגני יהושע בתל אביב, זכה המרכז הרפואי סורוקה בדגל היופי מבין כל בתי החולים הגדולים בארץ 

תערוכת עבודות פסיפס בסימן שמירה על איכות הסביבה, גן פסלים – "גן רוגע", תרומה לקהילה ופעילות מיוחדת בתחום איכות הסביבה - על כל אלה ועוד,
זכה המרכז הרפואי סורוקה בדגל היופי בתחרות "בית חולים נאה בישראל יפה" לשנת 2012

במהלך החודשים האחרונים, ביקרו צוותי שיפוט שכללו נציגים מהמועצה לישראל יפה בכ־40 מרכזים רפואיים שהשתתפו בתחרות.
ההצלחה בתחרות חשובה זו והזכייה בדגל היופי, התאפשרו תודות לתרומתם המשמעותית של כלל אנשי הסגל בבית החולים סורוקה ובאופן מיוחד של הצוותים במחלקת אחזקה, במחלקת משק וניקיון ובמחלקות החצר והגינון שבמערך הלוגיסטי בראשותו של מר אפי שיבת, אשר שמירה מוקפדת על ערכי יופי, אסתטיקה וניקיון היא נר לרגליהם.

דגל היופי לשנת 2012 הוענק למרכז הרפואי סורוקה.jpg 

עומדים מימין: יפה סעד מנהלת המועצה לישראל יפה סניף ב"ש והדרום, אפי שיבת מנהל המערך הלוגיסטי, מילה שפיגל מנהלת המשק, גדי כהן סמנכ"ל מנהל תשתיות לוגיסטיקה ומערכות מידע, משה שדה המשנה למנהל ביה"ח, מרדכי ביטון אחראי על הגינון בביה"ח, זויה שפרכר סגנית מנהלת המשק. יושבים מימין: דוד בניון מנהל מחלקת החצר ומיכה וקראט מנהל מחלקת הרכש בסורוקה

משה שדה, המשנה למנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אנו מאמינים כי לסביבה השפעה משמעותית בשמירה על בריאותינו האישית והכללית. לשם כך אנו נוקטים בדרכים להקטנת הנזק לסביבה, תוך שמירה על איכות הטיפול הרפואי. חשוב לנו לשמש דוגמא אישית ומוסדית. אם נסביר, נלמד ונחנך לסביבה ירוקה, ניצור יותר שליחים של הנושא אשר ירחיבו את מעגל הידע והרצון לשמור על אבני היסוד בתחום זה".

המרכז הרפואי סורוקה הוא בית החולים היחידי בנגב עם כאלף וחמישים מיטות אשפוז, ומשרת אוכלוסייה של כמיליון תושבים באזור. כבית חולים שלישוני, מהווה המרכז הרפואי נכס אסטרטגי למדינת ישראל. בית החולים סורוקה הוא המעסיק הגדול ביותר בנגב עם יותר מ־4,000 עובדים.
בשנות קיומו, הפך בית החולים ממרכז רפואי פריפרי קטן למרכז רפואי אוניברסיטאי, מהמובילים במדינת ישראל, תוך שימת דגש על איכות, מצוינות וקשר הדוק עם הקהילה.
המרכז הרפואי סורוקה קיבל תו איכות – אקרדיטציה – תקן הסמכה מחמיר ויוקרתי של ארגון JCAHO/JCI
 (The Joint Commission of Health care Organization). הסמכה זו, הניתנת לארגוני בריאות, היא אמת מידה בין־לאומית לעמידה ביעדי איכות ובטיחות בתחום הטיפול הרפואי. קבלת ההסמכה מסמנת את הרמה האופטימלית בתחום איכות הטיפול, השירות והבטיחות, שאליהם שואף המרכז הרפואי סורוקה להגיע.

מאז היווסדו, חרט המרכז הרפואי סורוקה  על דגלו ערכי יופי, אסתטיקה וניקיון. עוד כשהוקם בית החולים התעקש משה סורוקה ז"ל מייסדו, כי התכנון יכלול מדשאות רחבות ידיים, עצים מצלים וערוגות פרחים מוריקות. עם השנים הפכו ערכים אלה לאחד מסימני ההיכר של בית החולים בקרב האוכלוסייה שאותה הוא משרת ובקרב כל הבאים בשעריו.

ד"ר מיקי שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "לעיצוב סביבתי יש השפעה על תהליך הטיפול בחולה ומחקרים מצביעים על שיפור משמעותי בתהליך ריפוי החולה כאשר סביבת האשפוז מעניקה לו תחושת רוגע.
אנו עושים כל שניתן לייצר סביבה נעימה, אסתטית ונקייה בתוך המבנים ומחוצה להם – בשבילים ובמרחבי גינות הנוי שאותם אנו מטפחים כדבר שבשגרה וכחלק מיצירת סביבה ירוקה למטופלים ולמבקרים בו".
ד"ר שרף מוסיף: "אנו אף מקדמים גישה של שימוש באמנות כגורם מסייע לריפוי חולים, הבאה לידי ביטוי בפינות חמד בבית החולים, כגון: שדרת התבליטים בבית החולים, שבה מוצגים תבליטי נחושת מרשימים, פרי יצירתו של האמן הישראלי דניאל כפרי, גן פסלים שבו מוצגים פסלים של אמני הדרום המשרים רוגע ושלווה על השוהים בו ותערוכת עבודות פסיפס בסימן שמירה על איכות הסביבה שנתרמו על ידי אמניות פסיפס מכל הארץ".