כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

תרומת בת מצווה - 16.8.16

רבקה סאק – נערה בת 12 מניו-יורק, תרמה את מתנות בת המצווה שלה לרכישת מכשיר לחדר ניתוח עיניים בסורוקה

ד"ר נדב בלפר, ד"ר רונית יגב, האלה אלסענה, רבקה סאק, עונג ושנה

בקיצור

1.

במשפחת סאק האמריקאית, זוהי מסורת לתרום את מתנות בת המצווה של ארבע הבנות במשפחה.

2.

רבקה נצלה מעיוורון בעקבות ניתוחי קטרקט וניתוח להפרדת רשתית שעברה.

3.

במפגש מרגש עם ילדות שעברו ניתוחים דומים בסורוקה היא אמרה: "אני רוצה להיות בטוחה שבאמצעות התרומה שלי, ילדי הנגב ימשיכו לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, כמו שאני קיבלתי".

כשרבקה הגיעה לגיל מצוות, גם היא חשבה עם הוריה ושלוש אחיותיה על אפשרויות שונות לתרומה במסגרת תכנית מגבית ניו-יורק "תן מצווה, עשה מצווה".
בזכותם של כמה ניתוחי עיניים שעברה רבקה בשנים האחרונות,  היא ניצלה מעיוורון, ועל כן היא החליטה לתרום את מתנות בת הצווה שלה לרכישת מכשיר מיוחד לניתוחי עיניים בעבור ילדי הדרום בישראל.

מדובר במכשיר בשם ביום (BIOM) שמיועד לניתוחי רשתית ומאפשר באמצעות ציוד אופטי מיוחד לראות טוב יותר את הרשתית ולדייק בניתוח.

רבקה ומשפחתה בקרו בשבוע שעבר  בסורוקה ורבקה נפגשה עם ד"ר רונית יגב - מומחית ברפואת עיניים בילדים בסורוקה, עם ד"ר ארז צומעי מ"מ מנהל מחלקת עיניים ועם ד"ר נדב בלפר מנהל שירות ניתוחי קטרקט בבית החולים. במרפאת עיניים בסורוקה לרבקה היה גם מפגש מרגש במיוחד עם שתי ילדות:

  • האלה אלסענה בת 9 מלקייה, שעברה לאחרונה בשתי עיניה ניתוח קטרקט ששיפר באופן משמעותי את חדות הראייה שלה אף ללא צורך בהרכבת משקפיים
  • עונג שנה בת 11 מבאר-שבע שסבלה מפזילה שהלכה והתפתחה, וניתוח שעברה בסורוקה תיקן את הפזילה ושיפר את איכות הראייה שלה.

ד"ר רונית יגב, מומחית ברפואת עיניים בילדים בסורוקה: " התרומה של רבקה למען ילדי הנגב מאד מרגשת ואינה מובנת מאליה. אין לי ספק שתרומתה לרכישת המכשיר לחדר ניתוח תאפשר לנו להציל את ראייתם של עוד ילדים רבים באזור, שאמורים לעבור ניתוחים דומים לאלה שרבקה עברה".

בביקור המשפחה נכח גם אילן הלפרין, מנהל גיוס משאבים במשרד הפדרציה היהודית של ניו-יורק בישראל שהודה לרבקה ולבני משפחתה: " לראות אתכם כאן בסורוקה והתרומה שלכם – זה לא מובן מאליו. אנו מאד מעריכים את התמיכה שלכם ומקווים שתחלקו את החוויה הזו חבריכם בארה"ב. זוהי פריבילגיה עבורי להכיר אתכם".