כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מר יוחנן לוקר מונה ליו"ר עמותת ידידי סורוקה - 28.5.17

מר יוחנן לוקר - יו"ר דירקטוריון כיל ואלוף במיל', מונה ליו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה

מר יוחנן לוקר

בקיצור

1.

עמותת ידידי סורוקה הוקמה לפני 27 שנה במטרה לתמוך, באמצעות משאבים כספיים, בפעילות בית החולים לקידום פרויקטים רפואיים לרווחתם של כלל התושבים הנגב.

2.

העמותה שמה לה למטרה גם להעלות בקרב הציבור בישראל את המודעות למרכזיותו ולייחודו של המרכז הרפואי סורוקה כבית חולים מוביל המהווה נכס אסטרטגי למדינת ישראל ויחיד בנגב המכסה איזור של יותר משישים אחוז משטחה של מדינת ישראל.

3.

מר יוחנן לוקר, יו"ר דירקטוריון כיל, מחליף בתפקידו את מר ניר גלעד, ששימש כיו"ר העמותה בשנים האחרונות.

בשנים האחרונות התמקדה פעילות העמותה בכמה פרויקטים מרכזיים בסורוקה, שאפשרו רכישת ציוד רפואי מתקדם ובינוי של מחלקות חדשות:

 • רכישת מכשור חדש לניתוחי מוח במחלקה לנוירוכירורגיה
 • רכישת מכשור מציל חיים
 • השלמת בינוי והצטיידות של המחלקה לניתוחי לב וחזה ושל היחידה לטיפול נמרץ כללי ע"ש סמי עופר ז"ל.

  מר יוחנן לוקר - יו"ר דירקטוריון כיל, נענה לבקשתו של פרופ' אהוד דודסון - מנהל המרכז הרפואי סורוקה, ונכנס בימים אלה לתפקיד יו"ר עמותת ידידי סורוקה. הוא מחליף בתפקידו את ניר גלעד, ששימש כיו"ר העמותה בשנים האחרונות.

  מר יוחנן לוקר מכהן כיו"ר דירקטוריון כיל מאוגוסט 2016. טרם הצטרפותו לדירקטוריון, כיהן מר לוקר כמנכ"ל כלל תעשיות כבדות ונדל"ן בע"מ (2016-2014), ושימש יו"ר הדירקטוריון של מנועי בית שמש בע"מ, נייר חדרה בע"מ, קבוצת גולף א.ק בע"מ וכלל סאן. בנוסף, כיהן בעבר כחבר דירקטוריון במשאב יזום ופיתוח בע"מ, בתעבורה אחזקות בע"מ וביפאורה-תבורי בע"מ.
  בשנים 2012-2010 כיהן כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה ובשנים 2014-2013 כיהן כיועץ אסטרטגי בכלל תעשיות בע"מ.
  מר לוקר הוא אלוף במיל' וכיהן בתפקידים פיקודיים בכירים בחיל האוויר, שביניהם: ראש מטה חיל האוויר ומ"מ מפקד חיל האוויר (2010-2008), ראש להק אוויר (2008-2005), מפקד בסיס חצרים (2004-2001) וראש מחלקת תכנון וארגון (2001-1997).
  הוא כיהן גם בתפקידים בכירים במטה המבצעי של חיל האוויר (1996-1994) וכמפקד טייסת מבצעית (1994-1991) ובמסגרת שירותו הצבאי התגורר עם משפחתו במשך כעשור בבסיס חצרים בנגב.
  מר לוקר הוא בעל תואר BA בכלכלה ומנהל עסקים (בהצטיינות) מאוניברסיטת בר-אילן ותואר MA במנהל ציבורי מבית הספר לממשל ע"ש קנדי באוניברסיטת הרווארד.

  יוחנן לוקר: "אני גאה לקחת על עצמי תפקיד חשוב זה ולהוביל את עמותת ידידי המרכז הרפואי סורקה. בית החולים סורוקה וחברת כיל מהווים שניהם עמודי תווך בנגב - בתרומתם לכלכלה, לתעסוקה ולרווחת תושבי האזור. הנגב קרוב לליבי וללב משפחתי, וכמי שעומד בראש חברה שרואה בנגב את ביתה, זהו אך טבעי בעבורי לשמש בתפקיד זה, ולחבר בכך בין אחת החברות המובילות במשק לאחד המרכזים הרפואיים המובילים בישראל".

  פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה ברך את יוחנן לוקר עם כניסתו לתפקיד יו"ר עמותת ידידי סורוקה והדגיש את הניסיון הרב שהוא מביא עמו לעמותה ואת הצורך בחיזוק בית החולים: "בסורוקה יש עוגנים חזקים ושירותי רפואה איכותיים שניתנים באמצעות רופאים מובילים בתחומם ועובדים מסורים בסקטורים השונים.
  הקשר הבלתי אמצעי עם הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון הוא נכס עצום. בוגרי בית הספר לרפואה שלנו הם מהטובים בארץ. הקהילה היא נכס משמעותי נוסף, כל האוכלוסיה מחוברת לכאן והמחוייבות של העובדים בסורוקה היא מדהימה. המשמעות של חיזוק סורוקה היא חיזוק הנגב. בית החולים הוא עוגן מרכזי כדי לחולל שינוי באזור".​