כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

הקרן לידידות תורמת לסורוקה

בימים אלה נבנים בסורוקה חדרי ניתוח ממוגנים - תרומת הקרן לידידות

הרב אקשטיין בביקור בסורוקה

​לאחר שנשיא הקרן - הרב יחיאל אקשטיין, ביקר בסורוקה בעיצומו של מבצע צוק איתן, הוחלט על תרומה נוספת לרכישת מכשיר CT נייד לבית החולים 

 

הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות, ביקר בשבוע שעבר בסורוקה בעיצומו של מבצע צוק איתן.

הרב סייר עם ד״ר אהוד דודסון, מנהל בית החולים, בחדרי הניתוח הממוגנים שנבנים בימים אלה בתרומת הקרן לידידות, וביחידה לטיפול-נמרץ כללי שהקרן תרמה לה לרכישת מכשירי הנשמה מתקדמים שבאמצעותם מטפלים בימים אלה גם בפצועים שפונו לסורוקה מרצועת עזה.

הרב אקשטיין הביע את התרשמותו מהיכולת של בית החולים לטפל במאות נפגעי הלחימה ולעמוד בחזית הסיוע לחיילים ולתושבי הנגב על אף המשך של ירי הרקטות: ״בית החולים סורוקה מתפקד בצורה מדהימה במהלך הלחימה באמצעות הצוות המטפל הנהדר והציוד החדיש ביותר. אנו שמחים שנפל בחלקנו לתרום  למאמץ הטיפול בתושבי הנגב ובחיילי צה״ל ונמשיך לפעול לחיזוק בית החולים ככל שנידרש".

לאחר מבצע עמוד ענן תרמה הקרן לידידות 1.1 מיליוני דולרים לטובת בניית חדרי ניתוח ממוגנים ולרכישת 12 מכשירי הנשמה מתקדמים למחלקת טיפול- נמרץ.

הרב אקשטיין ומנהל בית החולים דנו בביקור הנוכחי בדבר הצרכים שעדיין דורשים מענה בבית החולים ובתום הביקור הודיעה הקרן לידידות על תרומה בסך של כ-560 אלף דולרים לרכישת מכשיר CT נייד שיאפשר ביצוע של בדיקות CT ביחידה לטיפול-נמרץ או בחדרי ניתוח, מבלי לנייד את המטופלים  למכון הדימות.