כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

יום האישה הבין-לאומי - 8.3.18

"נשים למען נשים" - הנשים במרכז סבן למיילדות בסורוקה פרוייקט צילומים מיוחד לרגל יום האישה הבין-לאומי

בקיצור

1.

הנשים במרכז סבן למיילדות בסורוקה עוסקות יום-יום ושעה-שעה בטיפול בנשים אחרות.

2.

לקראת יום האישה הבין-לאומי שחל ב- 8.3.18 - פרויקט צילומים מיוחד בו צילמנו חלק מנשות החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסביבת עבודתן.

3.

כל אחת מהן שיתפה אותנו בתפיסת עולמה שמנחה אותה בעבודת הצוות ועם מטופליה ובחזון שלה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"המוטו שמנחה אותי בחיים הוא מצוינות; מה שאתה עושה תעשה הכי טוב. ברוח זו פועלת המעבדה לפוריות והפריה חוץ גופית.
נפלה בידי הזכות לעסוק במקצוע מאתגר שמטרתו ליצור חיים ולעזור לזוגות חשוכי ילדים להקים משפחה. תפקידנו במעבדה ליצור תנאים מיטיבים לגידול עוברים ושמירתם תחת השגחה ובקרה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.
המעבדה מספקת שירות של בדיקות זרע והזרעות תוך רחמיות, שאיבת ביציות והחזרת עוברים לרחם, הקפאת והפשרה של עוברים, שירותי הקפאת זרע וביציות למטופלים אונקולוגיים ולנשים המעוניינות בשימור פוריות.
בעיסוק היומיומי שלי אני משלבת קליניקה, מחקר והוראה. אני מאמינה שהמחקר מוביל אותנו למצוינות בתחום ואת ההוראה אני רואה כשליחות בהקניית ידע והכשרת סטודנטים להישגיות.
בחזוני היחידה שלנו מהווה מרכז מוביל המספק שירותי פוריות לכלל תושבי הנגב בכל התחומים הקשורים לפוריות. לראות את האושר על פני הזוגות נותן לי סיפוק אדיר ותמורה מחממת לעבודה הקשה שלנו".

דר אסנת וולפיש.jpg

"כרופאה אני מאמינה שעלינו להתמסר למקצוע ללא פשרות מתוך תחושת שליחות וזכות לטפל באנשים אחרים.
השליחות הזו מחייבת אותנו למצויינות מקצועית ויושרה פנימית.
כאשה אני מאמינה שמוטל עלינו יותר, מעצם העובדה ששיוויון ההזדמנויות פתח בפנינו שערים אך גם העמיס עלינו ציפיות. עם כל הקושי - אנחנו יכולות לאתגר הזה! "

"בעיני החלוקה למגדר היא שולית. אני בוחנת את הסובבים אותי על פי מה שהם- בגישה, בכישורים, באכפתיות, ללא קשר למגדרם. וכך אני מרגישה גם שמקבלים אותי.
במהלך חיי הרפואיים אני עושה כל שביכולתי כדי להעניק לכל מטופלת שלי הרגשה שהיא המטופלת היחידה וכל העולם עצר מלכת עבורה.
זוהי זכות עצומה להיות חלק מתהליך כל כך עוצמתי ושמח כמו לידה של בן אנוש חדש. כל בוקר אני קמה עם חיוך ענק לקראת העבודה המדהימה בה זכיתי לעבוד"

"נשים עוצמתיות הן נשים שמאמינות בעצמן ואינן מחפשות סיבות למה לא, אלא מוצאות את כל הדרכים למה כן. טיפוח ההון האנושי, האהבה למקצוע, שותפות, שקיפות ועבודת צוות טובה זהו מתכון להשגת ייעדים להובלה ולמצויינות. עם תקשורת טובה, אמפתיה, הכלה ושיח אפשר לפתור כל בעיה הן בפן האישי והן בפן המקצועי. אני מאמינה שחשוב מאד לאמץ את הגישה האופטימית ולהסתכל על חצי הכוס המלאה, במיוחד ברגעים שהם פחות מוצלחים".

"יש לי זכות גדולה להיות אישה שהיא רופאת נשים. בתחושה שלי - במפגש הרפואי עין בעין, אישה לאישה, מוצאים גם הידע, גם ההבנה וגם הכוח לתת את הטיפול הראוי ביותר למטופלות שלנו".

"לכאורה עבודה בסקטור המינהל אינה נוגעת באופן ישיר במטופלת,אולם אצלנו המתנה הגדולה ביותר היא האופצייה להיות קרובה למטופלת-יולדת, בממשקים רבים.
הצוות המסור במשרד החטיבה למיילדות וגינקולוגיה מטפל בקרוב ל-30,000 אשפוזים בשנה, ונותן מענה הן לצוות הרפואי והן למטופלות.
זכות ענקית להיות חלק מצוות חטיבה ענק שמטרתו יצירת, קבלת והענקת חיים".
 

"בתור נשים רופאות, ובמיוחד בתור רופאות של נשים, חלק מהתפקיד שלנו הוא להיות קול עבור מי שלא ניתנת להן האפשרות להשמיע את קולן בחברה שלנו".

"בחמש שנות עבודתי בסורוקה יילדתי לא מעט נשים. כל אחת מהן עולם ומלואו. חוויית הלידה מביאה עימה העצמה מיוחדת שרק נשים לנשים תוכלנה להבין. אני נרגשת להיות חלק מהתהליך הזה עבור הנשים. צוות המיילדות בחדר הלידה בסורוקה הן מקצועיות, איכותיות ובעלות ניסיון רב ומובילות בתחומן. גאה להיות אחת מהן".

"המשמעות של להיות רופאה אישה היא לקיים במקביל; עיסוק ברפואה קלינית, מחקר אקדמי מדעי ומשפחה. אני מאמינה ששוויון בתחומי הניהול הרפואי, מעבר להיותו בעל ערך גבוה לקידום האישה, הינו בעל יתרונות שלא יסולאו בפז למטופלים ולמערכת".

"אני מאמינה במשפחה כמקור כוחו של הפרט.
ביסוס נכון של יסודות משפחתיים בריאים מתחיל בשלבים הראשוניים, עוד בחלום על זוגיות ובית, עוד לפני שהזרע פוגש את הביצית...
כשמתעוררים קשיים בתחום הפוריות התחושה לעיתים קרובות היא קשה ומלווה בתהליכים מורכבים מבחינה פסיכולוגית, זוגית וחברתית.
הייעוד המקצועי שלי הוא להיות שם עבור אותם זוגות כשמתעוררים קשיים והחוויה היא שהחלום מתנפץ ונשבר...".

"כאישה, כאם וכמיילדת, אני מחוייבת להעניק ליולדות חוויה מעצימה ותומכת ככל שניתן בחדרי הלידה. צוות חדר לידה פועל לילות כימים לטובת נשות הנגב ליצירת חוויה ואווירה תומכת בלידה, בה אנו רואים אותך היולדת והתינוק במרכז.
צוות חדרי הלידה בסורוקה, בעל הניסיון הגדול בישראל, קשוב לצרכיה ולרצונותיה של היולדת ועושה כל שניתן כדי לייצר עבורה חוויה מעצימה".

"כאישה חשוב שתאמיני בעצמך, שתציבי לעצמך יעדים ומטרות ותכבשי אותם כל פעם מחדש. כוח נשי משותף תמיד מביא לתוצאות טובות יותר".

שושנה שוורץ.jpg
"כתוב ב-'אשת חיל' ששרים בשולחן ערב שבת לאישה: 'היתה כאנית סוחר ממרחק תביא לחמה', 'ותקם בעוד לילה ותתן טרף לביתה וחק לנערותיה' - האישה מאז ומתמיד היא מרכז הבית והמשפחה גם מטפלת בילדיה באהבה וגם מפרנסת. כאישה וכטכנאית אולטרה-סאונד, אני מאמינה שיש בי את הכוח הטמון להבין ולהרגיש את המטופלות ובכך לתת להן השירות הטוב ביותר".​