כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

דיון דחוף בכנסת - 22.3.16

היום התקיים דיון דחוף בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת בנושא אי יישום החלטת ממשלה לחיזוק סורוקה

דיון דחוף בכנסת

​הדיון התקיים בראשותו של ח"כ מאיר כהן וביוזמת חברי הכנסת כהן, יעקב מרגיי וטלי פלוסקוב .השתתפו: סמנכ"ל בתי חולים של כללית ד"ר מיקי שרף, סמנכ"ל כספים של כללית אלי כהן, מנהל המרכז הרפואי סורוקה ד"ר אהוד דודסון ונציגי משרדי הבריאות והאוצר וגופים נוספים.

 

יו"ר הועדה, ח"כ מאיר כהן (יש עתיד): "למרות תשובת משרד הבריאות, קובעת הועדה כי ההחלטה שהתקבלה בממשלה בספטמבר 2014 לחיזוק סורוקה, לא יושמה. הועדה רואה בחומרה את אי יישום ההחלטה".

ד"ר אהוד דודוסון , מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "תושבי הנגב תלויים בסורוקה, יש צורך במשאבים נוספים כדי לתת מענה למצוקתם".

אלי כהן, סמנכ״ל כספים של כללית:״אין קשר בין תקציבי הפיתוח שמועברים לכללית ע״י משרד הבריאות לתקצוב תוספת המיטות לסורוקה. אי אפשר למכור את אותה סחורה פעמיים. מדובר בתקציב ייעודי לסורוקה״.

בדיון דחוף ויסודי שהתקיים היום בכנסת בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות, בראשותו של ח"כ מאיר כהן וביוזמת חברי הכנסת כהן, יעקב מרגי (ש"ס), טלי פלוסקוב (כולנו), השתתפו: סמנכ"ל בתי חולים של כללית ד"ר מיקי שרף, סמנכ"ל כספים של כללית אלי כהן, מנהל המרכז הרפואי סורוקה ד"ר אהוד דודסון, נציגי משרדי הבריאות והאוצר וגופים נוספים.

בוועדה עלתה לדיון החלטת הממשלה מחודש ספטמבר 2014 לגבי חיזוק מידי של המרכז הרפואי סורוקה, בתוספת ובתקצוב של 118 מיטות (98 מיטות אשפוז כלליות ו – 20 מיטות שיקום).

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "תושבי הנגב תלויים בסורוקה, יש צורך במשאבים נוספים כדי לתת מענה למצוקתם. תושבי האזור נאלצים להמתין זמן ממושך לניתוחים ולפרוצדורות רפואיות ומצפים מאיתנו לתת מענה. חדר המיון בסורוקה הוא העמוס בארץ עם מספר הפניות הגבוה ביותר. אנו דורשים מהממשלה ליישם את החלטתה ולהעביר את המשאבים הייעודים לסורוקה. סורוקה הוא בית חולים מוביל בארץ המהווה נכס אסטרטגי למדינת ישראל, וכדי שימשיך להיות כזה יש לחזקו לאלתר באמצעות העברת המשאבים כפי שהוחלט".

ח"כ טלי פלוסקוב מסיעת "כולנו": "יש להתמקד כעת בחיזוק סורוקה. לצערי לא הצלחתי לקבל תשובה איפה הכסף ל- 118 המיטות".

ח"כ יעקב מרגי מסיעת ש"ס: "כתושב הנגב כולנו מחויבים לסורוקה. לא ייתכנו פערים בבריאות בין המרכז לפריפריה. החלטת הממשלה שהתקבלה היא משמעותית ויש ליישמה".

ח"כ מאיר כהן, יו"ר הועדה, סיכם את הדיון: "הועדה קובעת שהחלטת הממשלה לא יושמה ולא הועברו כספים תוספתיים כפי שהוחלט. הועדה רואה בחומרה את אי יישום החלטת הממשלה לחיזוק סורוקה כפי שנוסחה בספטמבר 2014. דורשים ממשרד הבריאות יישום מידי של ההחלטה בתקצוב שווה ערך כסף להקת 118 מיטות. בנוסף, דורשת הועדה ממשרד הבריאות ומשרד האוצר לתמוך באפליה מתקנת בהרחבת חדר המיון של סורוקה".