כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

פעילות יחודית לילדים שעל הספקטרום האוטיסטי - 4.7.16

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ, צוות מחלקת יולדות ב' וילדי בית הספר רעים

בסורוקה מתקיימת פעילות יחודית לילדים שעל הספקטרום האוטיסטי מבית ספר "רעים". שיאה של הפעילות היה במסיבת סיום מרגשת עם הצוות של מחלקת יולדות ב' ובמפגש הוקרה אצל ראש העיר באר-שבע.
פרוייקט יחודי מתקיים בשנים האחרונות במחלקת יולדות ב' בסורוקה. צוות המחלקה, בראשותם של פרופ' אייל שיינר ושל מוניק אטיאס, קיבל את פניהם של ילדים מבית ספר "רעים" על הרצף האוטיסטי בבאר שבע, וליווה אותם בפעילות העשרה במחלקה.
זו הפעם הראשונה שניתנה לילדים אלה הזדמנות לתרום לקהילה.
במסגרת הפרויקט מגיעים למחלקה פעם בשבוע תלמידי כיתה מבית ספר "רעים" (בית ספר לחינוך מיוחד) להתנדבות. במסגרת ההתנדבות הם מסייעים לצוות במחלקה: מקפלים כביסה של תינוקות, מכינים ערכות ליולדות וערכות לתינוקות, ומחלקים את הערכות ליולדות במחלקה. נוסף על כך, שומעים הרצאות ע"י צוות המחלקה במגוון נושאים כגון: תזונה נכונה, בריאות השן, בטיחות וכדומה.
את הפרויקט יזמו פרופ' אייל שיינר, מנהל מחלקת נשים ויולדות ב', בשיתוף עם מנהלת בית ספר רעים סיגל מזרחי. יחד עם הצוות החינוכי אתי אלטמן שמש ומיטל שלו.
אמא של אחד הילדים המשתתפים בפרויקט מספרת: "אני מודה על התרומה הרבה שלכם, בית החולים סורוקה, לנו ההורים לילדי החינוך המיוחד. גרמתם לנו להכיר את בית החולים כארגון שנותן ותורם לקהילה.
באחת הפעילויות צפיתי בזמן שהילד נוכח בפרויקט, הייתי מוקסמת. נרגשת משיתוף הפעולה של הצוות. התקבלנו במחלקה באהבה ובשמחה".
במפגש האחרון התקיימה מסיבת סיום מרגשת במהלכה העניקו ילדי "רעים" לצוות המחלקה חוברת שהכינו ובה חוויות משנת פעילות מוצלחת, כאות הוקרה על הפרויקט הייחודי שהתקיים בסורוקה במהלך שנת הלימודים האחרונה.
רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע הזמין את ילדי בית הספר "רעים", ואת צוות המחלקה למפגש הוקרה מרגש במיוחד שהתקיים בשבוע שעבר במפגש נכחו צוות המחלקה, צוות בית הספר יחד עם התלמידים והוריהם, חפצי זהר סגנית ראש העיר ואורחים נוספים.
רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע: "אני גאה להיות ראש עיר שגרים בה אנשים מיוחדים כל כך שלוקחים אחריות על החברה שלנו. הכל מתחיל ונגמר באנשים שמאמינים שהם יכולים לעשות את הדברים בצורה אחרת מעוררת השראה, והפרויקט המשותף לבית ספר רעים ולסורוקה הוא דוגמא לכך".
פרופ' אייל שיינר: "הפרוייקט מחמם את הלב. מדהים לראות את התרומה של הילדים המקסימים שמגיעים במרץ כל שבוע למחלקה ומרגישים ממש כמו בבית. אנו רואים בפרוייקט מתן הזדמנות לילדים לקחת חלק בחברה, ולמחלקה להתגבש לטובת מטרה חשובה: נתינה ."​