כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

תכנית בסורוקה למניעת תאונות דרכים - 25.4.17

"טרום נהיגה"- תכנית מיוחדת בסורוקה עם תלמידי כיתות י"ב למניעת תאונות דרכים במטרה להשפיע על תרבות הנהיגה שלהם

ד"ר גל איפרגן בכנס

תכנית "טרום נהיגה" שמטרתה להשפיע ולשנות את תרבות הנהיגה של בני נוער מכיתות י"ב מבתי ספר בעיר באר שבע, יצאה השנה לדרך בשיתוף המרכז הרפואי סורוקה, עירית באר שבע, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים וארגון בטרם.
התוכנית כוללת מפגשים שבהם נחשפים בני הנוער לסכנות שבנהיגה, להיבטים שונים ולתוצאות הקטלניות של תאונות דרכים, לנושאים שונים, שעליהם לא שומעים בדרך כלל בחדשות, כמו: ההיבטים הרפואיים והסוציאלים (מעגלי ההשפעה) של הפציעות, הצד הנפגע, עדויות מרגשות של נפגעי תאונות הדרכים ואף חווים באמצעות סימולטור את השפעות האלכוהול על הנהיגה.

ד"ר תמר ברשנטיין, רופאה בכירה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה: "צעירים בשנה הראשונה לנהיגה הם אוכלוסייה בסיכון ונפגעים הרבה יותר ביחס לשיעורם באוכלוסייה. את הסטטיסטיקה הזו באנו לשנות ורתמנו שותפים קהילתיים ורשותיים שנותנים יד אחת במטרה להיכנס לראשיהם של בני הנוער בצורה קצת שונה ולגעת בהם. המפגשים הראשונים היו נוגעים ומטלטלים גם לנו וגם לבני הנוער. אנו חולמים כי כל נער בדרום יעבור את היום החווייתי הזה וביחד נשנה את סוף הסיפור".

ליאת ורד מנהלת מרחב דרום, ארגון בטרם לבטיחות ילדים ושלוחת "בטרם" סורוקה: "הכנס הוא תוצר של שיתוף פעולה בין סורוקה לעירית באר שבע , הרשות הלאומית וארגון בטרם. התכנים בתכנית מציגים לנוער שתאונות דרכים זה לא רק מה ששומעים בחדשות. יש עוד מעגלים שנפגעים ושביל החיים שבו תכננו לצעוד משתנה ומתעקל. אנו מנסים לגרום לנוער לחשוב אחרת בטרם לוקחים את ההגה לידיים ומקווים שאנחנו מצליחים לגעת בהם בדרך חוויתית ולהקנות להם הרגלי נהיגה נכונים ובטוחים."