כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מיון סורוקה מוביל - 1.2.18

בסקר שביעות רצון מטופלים שערך משרד הבריאות, מיון סורוקה הוא המוביל מבין המלר"דים בבתי החולים בישראל

בקיצור

1.

מיון סורוקה נותן שירות מדי שנה למספר הגבוה ביותר בארץ של מטופלים. המיון בסורוקה הוא הגדול בישראל ונותן שירות מדי שנה למספר הגבוה ביותר בארץ של מטופלים. מדי שנה פונים אליו מאות אלפי מטופלים, מתוכם כ – 150 אלף מטופלים למיון מבוגרים.

2.

משרד הבריאות פרסם את הישגי מיוני בתי החולים הכלליים ב –18 קרטריונים שנמדדו. את המקום הראשון מבין המלר"דים הגדולים בארץ העניק משרד הבריאות למרכז הרפואי סורוקה.

3.

מבין המיונים הגדולים בבתי החולים, מוביל מיון סורוקה עם ציון של 83.83 בקרטריונים שנבדקו.

פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "הישג נוסף מרשים זה מביא לשיא את הצטיינותנו בתחום השירות והאיכות בשנים האחרונות. הישג זה שייך לעובדי בית החולים בכלל, ולצוות המחלקה לרפואה דחופה בפרט והוא תוצאה של מסירות, של איכפתיות, של מקצועיות ושל הרתמות למען המטופלים שלנו".

ד"ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל המרכז הרפואי ומנהל מיון פנימי ואמבולטורי בסורוקה: "באמצעות תהליכי עבודה ותכניות ייחודיות שהטמענו בחדר המיון בשנים האחרונות, הבאנו בין השאר, לקיצור זמני שהייה במיון, לשיפור הרצף הטיפולי ולעליה משמעותית בשביעות רצון המטופלים שלנו".

 

משרד הבריאות השיק בשנת 2015 את התוכנית הלאומית לחיזוק המחלקות לרפואה דחופה. בתי החולים נמדדים בנושאים שונים, ובהם זמני ההמתנה במיון, מספר הרופאים והאחיות, נוכחות רופאים מומחים או בכירים במיון והפעלת מערכת ניהול תורים.

בתי חולים שמקבלים ציון גבוה זוכים  מלבד לתמריצים בתוספות של כח אדם, תקציבים, הכשרות לצוותים רפואיים ועוד. מתוך מטרה לשפר וליער את השירות ואיכות הטיפול בחדרי המיון בארץ.

אתמול פרסם משרד הבריאות את הישגי מיוני בתי החולים הכלליים ב –18  קרטריונים שנמדדו. את המקום הראשון מבין המלר"דים הגדולים בארץ העניק משרד הבריאות למרכז הרפואי סורוקה.

הממצאים שהוצגו מתייחסים לשנת 2017 בין הקרטריונים שנבדקו בסורוקה וזכו לציון גבוה ניתן לציין: סקר שביעות רצון מטופלים, זמני שהיה, מדדי איכות : זמן לביצוע CT , צוות שבץ, שיעור פניות חוזרות, נוכחות רופא בכיר במיון זמן החלטה עד שחרור ואשפוז בפועל ועוד. מבין חדרי המיון הגדולים בישראל סורוקה מוביל עם ציון של 83.83 .

\