כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

המצטיינים בסורוקה – דור העתיד של בית החולים - 7.8.17

בטקס חגיגי, הוענקו תעודות למתמחים ולסטז'רים מצטיינים ותעודות הוקרה לרופאים שעברו בהצלחה מבחני שלב ב'

בקיצור

1.

במרכז הרפואי סורוקה יותר מ-300 מתמחים, העובדים ולומדים ללא לאות ועבודתם האינטנסיבית והחשובה בבית החולים ראויה להערכה. המתמחים צולחים משוכות בדרך להגשמת חלומם לקצור הישגים בעולם הרפואה.

2.

ועדת ההתמחות וסטז', בראשותו של ד"ר לאוניד ברסקי - מנהל מחלקה פנימית ו', הכוללת את ד"ר אורי יואל -יו"ר ועדת סטז' ואת קרן ממן - מזכירת היחידה, קבלה עשרות טפסי המלצה שמתוכם נבחרו תשעה מתמחים ושלושה עשר סטז'רים מצטיינים.

3.

בטקס השנתי לענקת תעודות הצטיינות למתמחים ולסטז'רים שהתקיים בשבוע שעבר במרכז הרפואי סורוקה, הוענקו למתמחים ולסטז'רים שנבחרו תעודות תעודות הוקרה ופרס כספי - מתנת הנהלת המרכז הרפואי, אוניברסיטת בן־גוריון ווועדת התמחות וסטז'.

בטקס הוענקו גם תעודות הוקרה ול-40 רופאים שעברו לאחרונה בהצלחה את מבחני שלב ב' במקצועות הבסיס והעל בהתמחות.
המשותף לכולם הוא מסירות ללא גבול, השקעה ואמונה שניתן ללמוד תוך אתגר, הנעה צוותית, מודל לחיקוי ומימושו של חזון.

המתמחים המצטיינים:
ד"ר אסנת ישראלי - חטיבה למיילדות וגינקולוגיה
ד"ר לימור בסר - חטיבה למיילדות וגינקולוגיה
ד"ר גיא חזן – חטיבה לרפואת ילדים
ד"ר ליאור כרמון - חטיבה לרפואת ילדים
ד"ר ליאל אבו -נאסר- מחלקה לכירורגיה אורטופדית
ד"ר יאיר בנימין - חטיבת הרדמה
ד"ר צביקה פורגס - חטיבה לרפואה פנימית
ד"ר יעל יגל - יחידה למחלות זיהומיות
ד"ר ולדימיר בורודצקי - מכון לרדיולוגיה אבחנתית.

הסטז'רים המצטיינים:
ד"ר אבישג שמחה אבקסיס
ד"ר אופיר אלמסי
ד"ר אסתר הדס בן ארי
ד"ר ליאת וולדמן רדינסקי
ד"ר אורי חסין
ד"ר עדיאל צבי כהנא
ד"ר רונית לב
ד"ר בתאל לסרי
ד"ר אביב מוסקוביץ'
ד"ר גינאן עוויסאת
ד"ר גל צבאן
ד"ר ליטל רחמני וייצמן
ד"ר אסף שבס 

ד"ר ניצה היימן-נוימן, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה, אחראית על נושא התמחות וסטז' בבית החולים: "המרכז הרפואי סורוקה מדורג בין ששת בתי החולים המבוקשים בארץ לתקופת הסטז'. אנו פועלים רבות למצב ולהעצים את הסטז'רים שלנו. בשנים האחרונות הוספנו מסלולי התמחות ברפואת ריאות, בשיקום ובכירורגיית פה ולסת. בוגרים איכותיים רבים, מבוגרי הפקולטה לרפואה בבאר-שבע , מבתי ספר לרפואה מרחבי הארץ ומבתי ספר לרפואה בעולם רוצים לקבוע את עתידם בסורוקה".

פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "הישגי המתמחים והצלחתם מביאים למרכז הרפואי סורוקה ובמיוחד למתמחים כבוד והערכה עצומה. המתמחים שלנו הם דור העתיד של הרפואה בנגב והמשאב האנושי הוא התשתית החשובה ביותר בבית החולים. אני מברך את המצטיינים ואת בוגרי שלב ב', זוהי משוכה לא פשוטה כלל, מדובר בציון דרך בעבור כל אחד מהם. בנוסף, אני מברך על שיתוף הפעולה עם הפקולטה לרפואה ואת הרופאים הבכירים שבמחלקות, שמשקיעים זמן ללימוד ולהדרכת מתמחים וסטז'רים. שיתוף הפעולה בין הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון לסורוקה הוא קרקע פוריה לצמיחה של דור העתיד של הרופאים הטובים בישראל".

פרופ' דודסון התייחס לדו"ח משרד הבריאות בנושא מדדי האיכות שהתפרסם לאחרונה: "המרכז הרפואי סורוקה הוא המוביל בשקלול מדדי האיכות הרפואית של משרד הבריאות. מתוך כך, יש לנו מחוייבות להובלה תוך מסירות, איכפתיות, מקצועיות והרתמות למען המטופלים שלנו ולמתמחים בבית החולים יש חלק בכך". ​