כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מרכזי מצויינות בסורוקה לשנת 2018

מצוינות בסורוקה: המחלקה לרפואה דחופה, מחלקה פנימית ב' ומכון לרפואה גרעינית ודימות מולקולרי בסורוקה נבחרו כמרכזי מצוינות בבתי החולים של כללית

בקיצור

1.

אחת לשנתיים, בוחרת כללית יחידות ומחלקות מצטיינות בבתי החולים שבניהולה - לקידום האיכות הרפואית והמצויינות המקצועית.

2.

הודות להישגיהן בתחומי הטיפול הרפואי, המחקר, הטכנולוגיה והשירות הרפואי, נבחרו לאחרונה שלוש יחידות בסורוקה:

3.

- מלר"ד סורוקה - מחלקה פנימית ב' - המכון לרפואה גרעינית ודימות מולקולרי.

 מלר"ד סורוקה - המחלקה לרפואה דחופה (מיון) , בניהולו של ד"ר יבגני שניידר, פועל ברציפות בכל ימות השנה ומטופלים בו עשרות אלפי חולים בשנה - המספר הגבוה ביותר בארץ. צוות המחלקה עושה ככל יכולתו להקל על המטופלים את השהות, מעניק לפונים טיפול חירום ראשוני ומפנה אותם, במקרה הצורך, להמשך ברור וטיפול באשפוז או בקהילה.
בסקר שביעות רצון מטופלים שערך משרד הבריאות בשנת 2017 במרכזי העל הרפואיים בישראל, מלר"ד סורוקה הוביל בין המיונים הגדולים בבתי החולים.
סורוקה המחלקה לרפואה דחופה2.png

מחלקה פנימית ב', בניהולו של פרופ' נמרוד מימון, עוסקת בכל מגוון הרפואה הפנימית ובהוראת סטודנטים לרפואה בשנים רביעית ושישית. רופאי המחלקה אף מעורבים בהוראת ה"מערכות" בשנה ג' בהתאם לתחומי העניין המיוחדים שלהם. רופאי המחלקה הבכירים עוסקים במחקר בסיסי וקליני בתחומי מומחיותם. המחלקה היתה במקום הראשון בין כלל בתי החולים של כללית בשביעות רצון מטופלים בשנת 2017.
סורוקה פנימית ב.PNG

המכון לרפואה גרעינית ודימות מולקולרי,  בניהולה של ד"ר סופיה לנצברג, מעניק שירותי רפואה גרעינית באמצעות בדיקות דימות פיזיולוגיות למטופלים מאושפזים ואמבולטוריים מכל איזור הדרום. במכון מבצעים הדמיה פיזיולוגית של הגוף, המבוססת על מתן חומר רדיואקטיבי בכמות קטנה. במקרים רבים, ניתן לאבחן באמצעות הרפואה הגרעינית התהוות מחלה עוד בשלביה המוקדמים ביותר, הרבה לפני הופעת הממצאים בשיטות דימות אחרות כגון רנטגן, MRI ,CT ואולטרה-סאונד.
סורוקה- רפואה גרעינית ודימות מולקולרי.PNG

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "איכות רפואית היא ליבת העיסוק היום-יומי שלנו. המרכז הרפואי סורוקה, הוא בית חולים- על, מהמובילים במדינת ישראל . אנו שמים לנגד עינינו את טובת המטופל ואת בטיחות הטיפול בו במחלקה ומחוצה לה ועוסקים בחינוך הדורות הבאים ובקידום המחקר הרפואי.
אני מברך את המלר"ד, את מחלקה פנימית ב' ואת המכון לרפואה גרעינית ודימות מולקולרי על עבודתם המאומצת לאורך כל השנה שהביאו אותם להישג זה".​