כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

שנה למרכז סבן למיילדות

בסורוקה מציינים שנה לפתיחת מרכז סבן למיילדות. בחודש אוגוסט האחרון, נרשם בבית החולים מספר שיא של 1,412 לידות

שנה למרכז סבן למיילדות

​"הזדמנות להודות לצוותים הרפואיים והסיעודיים בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה על עבודתם המאומצת"

ארבעה בספטמבר 2011, היום שבו הופעל לראשונה מרכז סבן למיילדות,  הוא אחד מציוני הדרך המשמעותיים ביותר של המרכז הרפואי סורוקה. המרכז שנותן מענה לאלפי נשים באיזור הנגב, הוא פרויקט משותף למשפחת סבן, לשירותי בריאות כללית ולמשרד הבריאות.
בזכות תרומתם של שריל וחיים סבן - פילנתרופים ואיש העסקים, התאפשרה בנייתו והפעלתו של בניין היולדות החדש, לצד בית החולים לילדים. יחד מהווים שני הבניינים קומפלקס לרפואת ילדים, מיילדות וגינקולוגיה מהמתקדמים בארץ.
קרן סבן השקיעה בבניית בניין היולדות החדש סכום של 6 מיליון דולר, ובסך־הכול מסתכמת השקעת הקרן בסורוקה בכ־15 מיליון דולר.

הבניין, הבנוי בסטנדרט גבוה ומאובזר בציוד רפואי חדש ומתקדם, כולל מערך של שני חדרי מיון חדישים (מיון מיילדותי ומיון גינקולוגי), חדרי ניתוח מתקדמים ומערך של 25 חדרי לידה אישיים, מרווחים וממוגנים.
בחודשים האחרונים, חלה עלייה משמעותית במספר היולדות שפונות לבית החולים. בחודש אוגוסט האחרון נשבר שיא חדש של 1,412 לידות. אנו צופים כי נסיים את שנת 2012 עם יותר מ – 15,000 לידות – מספר הלידות הגבוה בארץ.

פרופ' משה מזור, יו"ר החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה: "המעבר למשכן החדש שיפר באופן משמעותי את תנאי הלידה בסורוקה. חדר הלידה המיושן הוחלף ב־25 חדרי לידה אישיים, ממוגנים, מרווחים ונוחים. חדרי הניתוח הוחלפו בחדרי ניתוח חדישים ומתקדמים ומיוני נשים ויולדות הוחלפו בחללים מרווחים שתוכננו כך שהמטופלת היא במרכז והצוותים הרפואיים והסיעודיים מגיעים אליה. השילוב של צוות מקצועי ומנוסה יחד עם תנאים מצויינים הוא שילוב מנצח".

ד"ר מיקי שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "זו הזדמנות נוספת להודות  לחיים ולשריל סבן על שאפשרו לנו לשלב טיפול רפואי איכותי ומקצועי בתנאים ראויים, מהטובים שיש כיום בארץ. איכות הטיפול הרפואי הגבוהה, הניסיון של הצוות הרפואי והסיעודי בחטיבה, שאין שני לו בארץ, בצירוף תנאי אשפוז מתקדמים – מציבים את מרכז סבן למיילדות כאחד מהמרכזים המובילים ביותר ברפואת מיילדות וגינקולוגיה. אני מברך ומודה לכל הצוותים הרפואיים והסיעודיים בחטיבה על העבודה המאומצת במהלך כל השנה ובתקופה אינטנסיבית זו בפרט".