כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

ד"ר רות גרף מברזיל השתתפה בניתוחים פלסטיים מיוחדים בסורוקה

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית הזמין את ד"ר רות גרף, כירורגית פלסטית בעלת שם בין־לאומי, להרצות בכנס מקצועי שקיים ולהציג את הטכניקות המיוחדות שלה בניתוחי פנים ושדיים

ד"ר רות גרף

​את הקשר עם  ד"ר גרף יזם ד"ר עופר ארנון, מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטיקה במחלקה לכירורגיה פלסטית בסורוקה, ששהה בשנה שעברה בברזיל ולמד את הניתוחים שמבצעת ד"ר גרף

ד"ר גרף ניתחה, יחד עם רופאים מהמחלקה לכירורגיה פלסטית בסורוקה, שתי נשים בשני סוגים של ניתוחים:

ניתוח הרמת פנים
ניתוח מודרני שעיקרו "הרמת הפנים" להחזרת החיוניות והמראה הצעיר והטבעי. בניתוח  מאורגנות הרקמות התת־עוריות מחדש בווקטור הפונה כלפי מעלה בלבד ולא לאחור. הניתוח מתאפיין בהחזרה של הזוית הנכונה שבין הצוואר לסנטר והדגשה של זוית הלסת, ללא נפילת רקמות האופינית בגיל מבוגר.
רקמות תת־עוריות מקובעות במקומות שבהן יש צורך להחזיר "מלאות צעירה" כגון באזור של עצמות הלחיים. שומן מוזרק באזורים אחרים שבהם יש חוסר: שפתיים וקמטי הבעה עמוקים.
הניתוח מתאפיין בצלקת "קצרה" - מרכיב הצלקת שמאחורי האפרכסת נשאר מאחורי האפרכסת ולא חודר לכיוון הקרקפת, כך שכאשר אוספים את השיער כלפי מעלה לא נראית צלקת.
מרכז הפנים מקבל התייחסות נפרדת והרמה מיוחדת דרך החתך של העפעף התחתון. הגבות מורמות בצורה מתונה ומדויקת, על־ידי שימוש באנדוסקופ שבאמצעותו ניתן לבצע את הרמת הגבות דרך חתכים זעירים המוחבאים בשיער הקרקפת.

ניתוח להגדלת שדיים
בניתוח להגדלת שדיים ניתן להחדיר את משתל הסיליקון מתחת לרקמת השד הקיימת או בנשים רזות, מתחת לשריר בית החזה - המנתח  מחליט על המיקום המתאים בהתאם לנתונים של כל מנותחת.
ד"ר רות גרף התפרסמה בעולם בשל פיתוח שיטה שבה הגדלת השדיים מבוצעת מתחת למעטפת השריר.
היתרון של מיקום זה הוא כיסוי טוב למשתל ללא תזוזת השדיים כאשר שריר בית החזה פועל.
השימוש במיקום זה יכול להתבצע כאשר משתל הסיליקון נכנס דרך צלקת בבית השחי, סביב לעטרה או בכפל התת־שדי.

ד"ר ארנון עופר, רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בסורוקה: " אני שמח שהצלחנו להפיק את המירב מביקורה של ד"ר רות בארץ. היה לנו העונג ללמוד מהרצאותיה בכנס השנתי לכירורגיה פלסטית ואף לנתח עימה בבית חולים סורוקה. הניתוחים שבוצעו על־פי תורתה של ד"ר רות עברו בהצלחה" .