כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

שבוע המחקר בסורוקה

כ-100 מחקרים וכ-300 חוקרים במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה

שבוע המחקר בסורוקה

​בסימן עידוד וקידום המחקר, יוצגו בשבוע המחקר בסורוקה, מיטב עבודות המחקר בשיתוף  עם אוניברסיטת בן-גוריון וכללית מחוז דרום

 

הקשר בין חשיפה לזיהום אוויר ותחלואה נשימתית וסביבתית; איתור מחלות גנטיות וההשלכות במניעת מחלות קשות; השפעה חיובית של ניתוח לקיצור קיבה על מהלך מחלת הסוכרת; תכנית הדרכה בנושא ילדים עם סוכרת מסוג 1 מובילה לאיזון טוב יותר של הסוכרת;
על אלה ועוד בשבוע המחקר שמתקיים השבוע בסורוקה

חוקרי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה פעילים ומובילים בסוגי מחקר שונים ובכל התחומים הקליניים.
מדי שנה מאושרים בסורוקה כ-350 מחקרים חדשים ובכל רגע נתון, מתקיימים בו  כ-600 מחקרים פעילים.

המחקר הקליני מציב את בית החולים בקדמת המדע, מסייע לקידום הידע בתחום הרפואה, מאפשר לגייס את טובי הרופאים ומאפשר למטופלים לקבל טיפולים חדשניים באמצעות מכשור ותרופות מתקדמים.

בשבוע הקרוב, בתאריכים 16.11.14 – 20.11.14 מצויין בסורוקה שבוע המחקר בסימן עידוד וקידום המחקר במרכז הרפואי, ויוצגו בו מיטב עבודות המחקר שבוצעו בסורוקה בשנתיים האחרונות, בשיתוף עם הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון וכללית מחוז דרום.

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה: "המחקר הקליני הוא עוגן מרכזי ומשמעותי בפעילות בית החולים.  כבית חולים אוניברסיטאי מוביל שמעניק רפואה מתקדמת תוך ראיית המטופל וצרכיו במרכז, מהווים הצוותים הרפואיים מופת לחינוך ולמחקר רפואי. אנו מקדמים את המחקר בתחומים שונים ומעמידים לרשות החוקרים את המשאבים הנחוצים להם: סביבת עבודה תומכת, ליווי של היחידה לניהול מחקרים, תמיכה כלכלית ומתן מלגות ותמריצים לחוקרים. החיבור היומיומי החזק עם אוניברסיטת בן גוריון מאפשר לנו לקדם את המצוינות במחקר".

בסורוקה פועל המרכז למחקרים קליניים, בראשותו של פרופ' ויקטור נובק, שמקדם את המחקר בעבודה מול החוקרים בייזום, בתכנון, במימון ובביצוע מחקר קליני, ומושך אליו חוקרים צעירים מדיסיפלינות שונות.

מאז הקמתו בסוף שנת 2009, פורסמו עשרות מאמרים בעיתונות רפואית בארץ ובחו"ל בסיוע המרכז למחקר קליני .

המרכז מוביל ומשתתף במאות מחקרים פעילים, שחלקם מחקרים בין-לאומיים ורב-מרכזיים והוא זוכה למענקי מחקר רבים בארץ ובעולם.

בשבוע המחקר שמתקיים בסורוקה, יוענקו פרסים למתמחה מצטיין במחקר, לפוסטרים מצטיינים ולמצגות מצטיינות ולראשונה יוענקו מלגות מחקר תחרותיות שהוענקו על ידי קק"ל-בריטניה לשלוש רופאות מבית החולים.