כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מחלקת שיקום חדשה נחנכה בסורוקה

מחלקת שיקום חדשה שכוללת 20 מיטות אשפוז, נחנכה השבוע בסורוקה

​צעד נוסף בדרך לבניין השיקום בבית החולים

 מחלקת שיקום חדשה נחנכה בסורוקה.jpg

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה:
"תפיסת העולם שלנו היא להעניק לתושבי הנגב את כל השירותים קרוב לבית, ברמה המקצועית הטובה ביותר, על ידי צוות מוביל שעובד עם נשמה ובמטרה להחזיר כל מטופל ומטופל ליכולת תפקוד יום-יומית".

בחודש מרץ האחרון, נפתחה בסורוקה מחלקת שיקום חדשה, בראשותו של ד"ר יולי טרגר, יו"ר איגוד השיקום בהסתדרות הרפואית, ששימש בין השאר סגן מנהל בית לווינשטיין.

בשלב הראשון נפתחו 12 מיטות שיקום, בשלב זה נחנכה השבוע מחלקה חדשה עם 20 מיטות, ובסיום הבינוי שעל תכנונו אנו שוקדים בימים אלה, יחנך בניין שיקום שיכלול 36 מיטות.

עם כניסתו לתפקיד, גיבש ד"ר טרגר, יחד עם הנהלת בית החולים, את הצוות המקצועי של המחלקה - צוות רב מקצועי שכולל, צוות סיעודי ייעודי לשיקום, פיזיותרפיסטים, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פיסכולוג שיקומי ועובדת סוצאלית.

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "מדובר בבשורה אמיתית לתושבי הנגב. במרכז הרפואי סורוקה - בית החולים המוביל והיחיד באזור, פצועי טראומה ומטופלים שמקבלים את הטיפול הרפואי הראשוני במערך מציל החיים שלנו ובמחלקות האשפוז וזקוקים לשיקום, יכולים כיום לעבור את תהליך השיקום קרוב לבית ולמשפחה, על-פי כל העקרונות המקצועיים המובילים של שיקום רפואי".
ד"ר דודסון מוסיף: "אנו משקיעים מאמצים לקדם את בינוי המחלקה עם 36 מיטות בבניין השיקום החדש. תפיסת העולם שלנו היא להעניק את כל השירותים לתושבי האזור קרוב לבית ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, על ידי צוות מוביל שעובד עם נשמה, במטרה להחזיר כל מטופל ומטופל ליכולת תפקוד יום-יומית".


לפני כשנה וחצי פורסם בתכנית "עובדה" שבערוץ 2, סיפורה של ד"ר ניצה היימן-נוימן, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה, מומחית בכירורגיית ילדים.
גיל, בנה בן ה-17, התמוטט בעקבות דימום מוחי ואושפז בסורוקה. בהיעדר שיקום בנגב, הוא הועבר לבית חולים תל-השומר, ונפטר לאחר כחמישה חודשים בשל סיבוך רפואי.
ד"ר היימן-נוימן בחרה להוביל, יחד עם בני משפחתה, מהלך להקמת מחלקת שיקום בדרום, שתשמש את תושבי הנגב שמוצאים עצמם מתמודדים עם מציאות לא פשוטה, בדומה לזו שעימה הם התמודדו.
בני משפחת מוסקוביץ', משפחה יהודית-אמריקאית ממיאמי שצפו בתכנית, תרמו חמישה מיליון דולר וכללית הקצתה סכום דומה להקמת המחלקה.

ד"ר יולי טרגר, מנהל המחלקה: "מיום ליום אנחנו רואים יותר ויותר צורך במערכת שיקום למטופלים עם צרכים מורכבים שנפגעו ממחלה או מטראומה. תהליך השיקום הוא תהליך ארוך ומורכב וברוב המקרים מדובר בשבועות ולפעמים גם בחודשים. בעבור המטופל, לנוכחות ולתמיכת המשפחה חשיבות רבה בתהליך".
ד"ר טרגר מוסיף: "אני מודה להנהלת בית החולים ולצוות המסור על ההתגייסות המלאה לפתיחת המחלקה החדשה. לעבור שיקום במחלקה חדשה בתנאים טובים מסייעת למטופלים בתהליך השיקום ומאפשרת להם לצאת לדרך חדשה".