כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

רן אביטבול חוזר לקבל טיפול בסורוקה

פצועים ממבצע צוק איתן חוזרים לסורוקה

צוות מרפאת עיניים עם רן אביטבול

​רן אביטבול - לוחם גולני ממגדל, העמק שנפצע קשה במבצע צוק איתן, חוזר לסורוקה להמשך טיפול ולמעקב רפואי

 

עשרות רבות של אנשי צוות רפואי ופרה-רפואי, מכל הסקטורים בבית החולים, היו שותפים לטיפול להצלת חייו ולשיקומו של רב"ט רן אביטבול – מהפצועים היותר קשים במבצע צוק איתן, שמחצית מפניו רוסקה ושוחזרה מחדש.

רן אביטבול, בן 19 ממגדל העמק, לוחם בגדוד 13 של גולני, שהה ביומה הראשון של הכניסה הקרקעית לעזה בבית בפאתי הרצועה ונפצע מפגיעה ישירה של צלף פלסטיני כשקליע פגע בצד הימני של פניו וריסק את מחציתם.

הקליע יצא דרך הצוואר ובדרך פגע קשות בארובת העין, בלחי, בלסת, באוזן ובעצבים ואף גרם לדימום מוחי.

רן פונה לסורוקה במצב קשה והובהל לחדר הניתוח כדי לעצור את הדימום. במערך מציל החיים של בית החולים – בחדר הטראומה ובחדר הניתוח, ביחידה לטיפול נמרץ, ובהמשך במחלקות וביחידות נוספות –   טופל רן לאורך כל הדרך על ידי צוות רב מקצועי שכלל מומחים ממגוון תחומים נרחב.

לאחר שמצבו התייצב, עבר רן ניתוח מורכב נוסף לשחזור הצד הפגוע בפניו בטכניקה מיוחדת. את הניתוח, שנמשך כעשר שעות, ביצע צוות רב תחומי שכלל רופאים מרדימים, אחיות חדר ניתוח ומומחים בפה ולסת, באף אוזן גרון ובכירורגיה פלסטית: פרופ' דני קפלן - מנהל מחלקת אף אוזן גרון, ראש וצוואר, ד"ר נבות גבעול, מנהל היחידה לכירורגיית פה ולסת וד"ר אלכס ברזובסקי -מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית.

לאחר אשפוז במשך חודש  בסורוקה,  השתחרר רן   ב-17 באוגוסט 2014 והחל תהליך שיקום.

מאז ששוחרר מבית החולים, מגיע רן ממגדל העמק לבאר שבע  לביקורות ולמעקב רפואי במרפאת העיניים במרכז הרפואי סורוקה.  בשבוע הוא עבר ניתוח במטרה להמשיך ולשפר את מצבה של העין.

כל מפגש עם רן מרגש מחדש את הצוות המטפל שמלווה אותו ועד  לשיפור המשמעותי במצבו לכך שכיום הוא עצמאי לחלוטין.