כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

כנס איכות מרחבי

האיכות, על כל היבטיה - איכות הטיפול הרפואי, איכות השירות ואיכות הניהול והשימוש במשאבים - נמצאות בלב העשייה שלנו

​"תרומת הדרכה להפחתת חרדה לפני ניתוח אלקטיב"; "הטמעת פרוטוקול לטיפול בחתך לאחר ניתוח קיסר" - על אלה ועוד, בכנס איכות במרחב דרום של כללית

 כנס איכות מרחבי.jpg

החתירה הבלתי מתפשרת של עובדי המרחב לשיפור האיכות, קיבלה במה בכנס האיכות המרחבי שהתקיים לאחרונה, ובו השתתפו מר אלי דפס - מנכ"ל הכללית,  מר מיכאל אורן - סמנכ"ל חטיבת הקהילה בכללית, ד"ר מיכאל שרף - סמנכ"ל חטיבת בתי החולים וכ-400 מעובדי המרחב.

ד"ר אהוד דודסון - מנהל המרכז הרפואי סורוקה ומנהל המרחב, פתח את הכנס וציין: "כנס בנושא איכות משתלב בצורה יפה בראייה המרחבית. איכות רפואית היא ליבת העיסוק שלנו. מתן שירות רפואי תוך מתן תשומת לב מיוחדת לשירות - שני התחומים הללו שלובים זה בזה.
הכנס הוא הזדמנות מצויינת לעצור לרגע, לשמוע וללמוד על פרויקטים מיוחדים, המשלבים איכות, שיפור והגדלת שביעות רצון המטופלים גם יחד".

מר מיכאל מישורי- דרעי - מנהל המחוז הוסיף: "נושא האיכות נמצא בלב העשייה ובנשמת אפה של כללית, של סורוקה ושל הקהילה גם יחד". 

מתוך עשרות רבות של עבודות איכות, הוצגו בכנס 10 עבודות שנבחרו בקפידה, ומייצגות עשייה של הקהילה, של בית החולים ושל שיתוף הפעולה ביניהם במרחב. 24 עבודות נוספות הוצגו בתערוכת פוסטרים.

 כנס איכות מרחבי 2.jpg

העבודות הזוכות:

  • "שיתוף פעולה לצמצום זמני המתנה להסרת נגעים": ד"ר אורלי ויינשטיין, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה.
    מטרת העבודה: בחינת הגורמים לזמני המתנה ממושכים להסרת נגעים והצעת דרכי פתרון לצמצומם.
    התוצאות: תשעה חודשים מתחילת העבודה ירד מספר הממתינים לניתוח בבית החולים ב- 52% וזמן ההמתנה לניתוח התקצר ל- 14 שבועות.

  • "שיפור ההיענות לחיסוני RSV בקרב אוכלוסיית פגים ותינוקות הזכאים על-פי סל הבריאות": ריקי אוחיון, הנהלת הסיעוד, מחוז דרום.
    מטרת העבודה: איתור המניעים המעכבים את ההורים לחסן את ילדיהם ופעילות להסרתם כדי להגביר את שיעורי התחסנות הפגים והתינוקות כנגד RSV.
    התוצאות: שיפור שיעורי ההתחסנות מ- 80% בשנת 2012 ל- 93% בשנה 2014. 

הפוסטר הזוכה:
"היענות לשיקום שמיעה בקרב מושתלי שתל שבלול": מכון השמיעה והדיבור, המרכז הרפואי סורוקה.
מטרת העבודה: בחינת הבדלים בין מושתלי שתל השבלול מהמגזר הבדואי לבין אלה מהמגזר היהודי בנגב במאפייניהם ובמידת היענותם לשיקום השמיעתי.
התוצאות: נמצאו פערים בין המגזרים במאפייניהם הכלליים ובהיענותם לשיקום השמיעתי, שנמצאה נמוכה יותר במגזר הבדואי.
מסקנות: לאור ממצאי המחקר, נראה כי נדרשים תהליכי הטמעה על ידי מערכת הבריאות, הרווחה והחינוך. יש לשקול שילוב של גורם מקצועי המקשר בין המשפחה הבדואית לצוות הממפה בבית החולים ולבין הצוות החינוכי המשקם.

מר אלי דפס - מנכ"ל הכללית  סיכם את הכנס וציין: "ראוי לקנא בכם ולחקות אתכם. אתם רואים את טובת המטופל, ולצד זה את הנכון לקופה. כולי גאווה ותודה על מה שאתם עושים".