כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

נשיא המדינה ביקר בסורוקה

בדיון שהתקיים בסורוקה ביום חמישי האחרון, קיבל נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, עדכון בנושא מיגון בתי החולים בדרום

​בדיון השתתפו גם שרת הבריאות, יעל גרמן, ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', מנהל ביה"ח ברזילי, ד"ר חזי לוי, מפקד פיקוד העורף, האלוף אייל אייזנברג, נציג המועצה הלאומית לביטחון ונציג אגף התקציבים במשרד האוצר

נשיא המדינה ביקר בסורוקה.jpg 

הנשיא פתח את הדיון והדגיש: "עם כניסתי לתפקיד, ביקרתי בבתי החולים בדרום בזמן מצוקה לא פשוטה, ראיתי איך בתי החולים מתמודדים באומץ לב ומעבירים את חדרי הלידה, חדרי הניתוח והפגיות ממקום למקום ומאלתרים תוך כדי המבצע. בזמן הזה קיבלתי החלטה להמשיך לעקוב אחר מיגון בתי החולים ואני שמח לראות שיש התקדמות רבה".

הנשיא המשיך ואמר: "אני מעריך את העבודה הקשה הנעשית ומודה עליה. היום אנו שומעים כי בעתיד תגדל אוכלוסיית הנגב בכמיליון תושבים, וכשיש מיליון תושבים יש להשקיע כמובן גם ברפואה הציבורית כדי שתינתן בצורה מיטבית, על כן בתי החולים צריכים לקבל תמיכה מלאה. אנו נוסיף לעקוב, ונמשיך את הדרך יחד עם שרת הבריאות והגופים הרלוונטיים התורמים לטיפול בנושא המיגון. נוסיף לקבל מהם דוח מצב בעזרתו נוודא שהגופים השונים לא ייסוגו מההבטחות שניתנו".

ד״ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה אמר: ״בית החולים סורוקה הוא בית חולים מוביל ומרכזי הן בעת שגרה וודאי בעת חירום. התכנסנו על פי יוזמת נשיא המדינה ולבקשתו כדי לעדכן על מצב המיגון של בתי החולים בדרום, בעקבות התעניינותו המיוחדת במיגון בית החולים ובפרט במיגון הפגייה. בכל מצב של הסלמה באזור הדרום וירי טילים לעבר העיר באר שבע, אנו נאלצים להעביר תינוקות ופגים, חלקם מונשמים, מהפגייה הלא ממוגנת לאזור ממוגן. אנו מחויבים לעצמנו ולמטופלים שלנו להיערך במיגון אופטימלי לקראת המערכה הבאה, ולשם כך יש צורך במשאבים ובתקציבים״.

נשיא המדינה ביקר בסורוקה  2.jpg 

שרת הבריאות, ח"כ יעל גרמן אמרה: "אדוני הנשיא בתפקידך תוכל לעזור בהעלאת המודעות ובמעקב, ולדבר עם האנשים המתאימים .יש לנו שני בתי חולים מצטיינים בדרום-  סורקה וברזילי ואני רוצה להודות להם על השירות הלאומי הבלתי רגיל שהם נתנו במהלך "צוק איתן",1916  פצועים טופלו בבתי החולים הללו ואין אחד שלא קיבל את הטיפול המסור ביותר, הטוב המקצועי והמהיר ביותר. בתי החולים הציבוריים עומדים בחזית המלחמה בכלל וברפואה הציבורית ולכן כל כך חשוב לחזק אותם לא רק במיגון אלא גם בתוספת משאבים".