כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

פ.ל.א בסורוקה

מספרת פ.ל.א שנחנכה בשבוע שעבר בסורוקה, מציעה לחולות אונקולוגיות פאות ללא תשלום

​מעצבי שיער שמעונינים להתנדב במספרה ואנשים שרוצים לתרום שיער, מוזמנים לפנות אל אלי בן זיקרי בטל' 054-4575901 או אל סימונה שמואל בטל' 052-2295558  

 פ.ל.א בסורוקה.jpg

מספרת פ.ל.א  בסורוקה מציעה לחולות אונקולוגיות פאות ללא תשלום.

ד"ר איתי לוי, מנהל המחלקה להמטולוגיה:"זהו פרויקט מבורך שישפר ויחזק את הדימוי העצמי של מטופלות במערך האונקולוגי"

בטקס מרגש נחנכה בשבוע שעבר בסורוקה מספרה מיוחדת שמציעה שירותי טיפוח, תספורות והתאמת פאות לנשים חולות סרטן אשר מתמודדות עם נשירת שיער  בזמן הטיפולים הכימותרפיים. השירות ניתן ללא תשלום.

הקמת המספרה היא פרי שיתוף פעולה בין מעצב השיער ומומחה הפאות מר אלי בן זיקרי, יו"ר עמותת פ.ל.א (פאה לכל אשה) לבין הנהלת המרכז הרפואי סורוקה. מר בן זיקרי חלה בעבר בסרטן והמפגש שלו עם המחלה ועם נשים שמתמודדות עם נשירת השיער הביאו  אותו להקמת העמותה.

אובדן שיער בזמן טיפולים הוא תהליך קשה לנשים רבות, לנערות ולילדות (ואף לרבים מהגברים(. פתיחת המספרה בסמוך למכון האונקולוגי ולאשפוז יום המטולוגי בסורוקה, מאפשרת לנשים הרוצות בכך, לקבל פאה מתאימה ודומה עד כמה שניתן לשערן המקורי.
שירות זה מקל עליהן את הנטל הכרוך בחיפוש פאה ובהוצאה כספית גבוהה ומונע מבוכה המלווה את חלקן של המטופלות כאשר הן פונות למקומות שאינם ייעודיים לחולות סרטן.

במספרת פ.ל.א אף ניתן לתרום שיער לייצור  פאות בעבור נשים חולות.

ד"ר איתי לוי, מנהל המחלקה להמטולוגיה בסורוקה: "אנו מאמינים שלמספרה הזו יש תרומה חשובה ומרכזית בתהליך הריפוי וההחלמה של חולי סרטן. התהליך הזה הוא לא רק מתן תרופות וטיפולים כימותרפיים, אלא גם התמודדות נפשית עם סוגיות כמו נשירת שיער. אחת מנקודות השבר של נשים המגיעות לטיפול היא נשירת השיער שפוגעת אצל רובן בנשיות.
 בזכותו של אלי בן זיקרי שהקים במו ידיו את עמותת פ.ל.א, ובסיועם של מתנדבים רבים לצידו, צומחת לה אחווה נשית ייחודית שבה תרומת השיער יוצרת רקמה אנושית חיה. אני משוכנע שהמפעל היפה הזה יאציל ויעצים מכוחו לזקוקים לו".

משה שדה, המשנה למנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אני מתרגש בשביל המטופלים ובשביל אלי בן זיקרי. המטופלת ובני משפחתה מקבלים את בשורת המחלה כרעם ביום בהיר ואנו כאן בסורוקה משקיעים משאבים רבים בשמירה על איכות הטיפול כמו גם בחקר המחלה. מספרת פ.ל.א מאפשרת לנו לשפר את חוויית המטופלת במהלך הטיפולים".

אלי בן זיקרי, יו"ר עמותת פ.ל.א הודה להנהלת סורוקה על ההיענות לפתיחת המספרה בבית החולים וסיפר:
"סימונה שמואל חלתה בסרטן, טופלה בסורוקה והבריאה. יחד אתה קידמנו את הרעיון של פתיחת המספרה למען תושבות הדרום והיא זו שתנהל את המספרה כאן בסורוקה. אני מודה לחנה פריאל, מעצבת פנים  שעיצבה את המספרה בהתנדבות  והתוצאה מרשימה. אני מודה לכל המתנדבים היקרים שמקדישים מזמנם לעמותת פ.ל.א. בעזרתם טופלו למעלה מ – 10,000 חולות וחולים מכל הארץ. אני קורא לכל מעצבי השיער בבאר שבע והסביבה להגיע ולהתנדב במספרה בסורוקה".

 

מעצבי שיער שמעונינים להתנדב במספרה ואנשים שרוצים לתרום שיער, מוזמנים לפנות אל אלי בן זיקרי – 054-4575901 או אל
סימונה שמואל – 052-2295558