כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 06.11.2011

המחלקה החדשה לכירורגיית ילדים והיחידה לאשפוז־יום ילדים נחנכו בסורוקה

מחלקה לכירורגיית ילדים ויחידה לאשפוז־יום ילדים נחנכו בטקס מרגש שהתקיים בסורוקה על רקע נפילות טילים באזור הדרום

בניית הקומה הרביעית כולה בבניין אשפוז הילדים ובינוי המחלקה והיחידה, התאפשרו הודות לתרומה של משפחה נדיבה ויקרה ממילנו לזכר בני משפחתם, באמצעות קרן היסוד שמילאה תפקיד חשוב ומרכזי בגיוס התרומה.

 המחלקה החדשה לכירורגיית ילדים.jpg

לפני כשלוש שנים הונחה אבן הפינה לבניית מחלקה חדשה לכירורגית ילדים על גג בניין אשפוז הילדים בסורוקה. בשבוע שעבר התקיים בסורוקה טקס חגיגי ומרגש שבו נחנכו המחלקה החדשה
והיחידה לאשפוז־יום ילדים.

בטקס השתתפו אנשי קרן היסוד – המגבית המאוחדת לישראל, נציגי קרן היסוד איטליה, שגריר איטליה בישראל מר לואיג'י מאטיאולו, נציגי המרכז הרפואי סורוקה בראשותו של ד"ר מיכאל שרף מנהל בית החולים, מר מיכאל מישורי דרעי המשנה למנהל בית החולים, פרופ' מתי ליפשיץ מנהל החטיבה לרפואת ילדים, עובדי החטיבה, ונציגי המשפחה התורמת.
מר רוביק דנילוביץ', ראש עירית באר־שבע, , מסר את ברכתו והתנצל על העדרותו מהאירוע בשל המצב הבטחוני.

המחלקה לכירורגיית ילדים בראשותו של פרופ' זהבי כהן משמשת כמרכז שאליו מופנים מקרים כירורגיים מסובכים מכל בתי החולים בדרום – מאשקלון ועד אילת.
צוות המחלקה מטפל בתינוקות, בילדים ובבני נוער במגוון התחומים הרפואיים. בין השאר, מסייעת המחלקה בטיפול משולב בילדים חולי סרטן, ומתמחה גם בניתוחים אונקולוגיים. מספר הניתוחים מסוג זה המתבצעים במחלקה הוא הגדול בארץ.
היחידה לאשפוז־יום ילדים, בראשותו של פרופ' יעקב לוי, עוסקת באבחון ילדים חולים, בטיפול בהם ובמעקב אחר מצבם. צוות היחידה מבצע פעולות אבחנתיות מורכבות כגון פרוצדורות אנדוסקופיות וטיפולים אמבולטורים.

מר מודי זנדברג, יו"ר קרן היסוד העולמי: "אירועי הימים האחרונים בדרום וההסלמה הבטחונית באזור, נתנו סיבה נוספת מדוע חשוב להשקיע בחטיבת הילדים בבית החולים סורוקה בבאר־שבע. כעת, בעודנו עומדים במחלקה החדשה, אפשר לראות שהילדים כאן יהיו בטוחים גם מטילים וגם בזכות המקצועיות והטיפול הרפואי של הצוות המסור במחלקה. סורוקה הוא בית חולים לא רק לבאר־שבע, אלא נותן שירות לאוכלוסיה גדולה בהרבה.
החלטת המשפחה לתרום דווקא לסורוקה, משקפת את הסולידריות של העם היהודי מכל העולם וזהו המסר העיקרי של קרן היסוד לעם היהודי בארץ – כולנו מחוייבים לתמוך. המשפחה התורמת מייצגת את הקהילה היהודית היפה שבמילאנו שבאה לידי ביטוי, גם היום, במפגש איתה באמצעות החום, האהבה והאכפתיות".

ד"ר מיכאל שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה ציין כי לפני שלוש שנים הונחה אבן פינה למחלקה לכירורגיית ילדים על גג בניין הילדים החדש בטקס מרגש. "אני זוכר את ההתרגשות של כולנו כבר אז. חלמנו יחד את המחלקה החדשה, את החיוכים של הילדים שממש עוד מעט ייכנסו לתוך המחלקה, חלמנו את השינוי ואת ההתפתחות.  מתנאים פיזיים לא פשוטים, לרווחה, ליופי, למרחב. חלמנו על טיפת האור והשמחה בלב של ילד מאושפז כשהוא מגיע למקום מואר וחדש שמכבד אותו ואת בני משפחתו. ילדים אלה  והוריהם נמצאים, באופן טבעי בחרדה וחוששים לגורלם. בזכות התרומה אתם מאפשרים להציל חיי ילדים בתנאים משופרים".
ד"ר שרף הודה לכל השותפים לדרך: אנשי קרן הייסוד, משפחת התורמים, הנהלת החטיבה, אנשי האחזקה והבינוי, הנהלת בית החולים וההנהלה הראשית של שירותי בריאות כללית.
 
פרופ' מתי ליפשיץ, יו"ר החטיבה לרפואת ילדים בסורוקה: "החטיבה לרפואת ילדים מעניקה שירות רפואי לכ־ 250,000 ילדים שגרים באזור באר־שבע והנגב כולו. תרומה זו של המשפחה היקרה ממילנו מאפשרת לנו כעת להעניק את הרפואה הטובה ביותר לילדים אלה. משפחתכם מהיום היא חלק ממשפחת סורוקה".