כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

חדש בסורוקה

נקז חדש מפחית את שיעור הזיהומים ומשפר את איכות החיים של חולים אונקולוגים בסורוקה

חולים עם גידולים בחלל הבטן או בבית החזה זקוקים, בין יתר הטיפולים, לניקוז הנוזלים שמפריש הגידול  - תהליך שדרש עד היום  אשפוז של כמה ימים. 
במרכז הרפואי סורוקה נכנס לאחרונה לשימוש  PleurX  - נקז חדש שהשימוש בו מקצר את  משך האשפוז ומפחית באופן משמעותי  את שיעור הזיהומים סביבו,  ולכן יכול להשאר זמן רב בגוף המטופל  ולחסוך ניקורים חוזרים. 
בדומה לתהליך הקיים,  גם הכנסת הנקז החדש נעשית בהכוונת אולטרה־סאונד או CT.
התהליך מבוצע במכון הדימות על־ידי רופא מומחה ברדיולוגיה , המזהה את מיקום הצטברות הנוזל ומכניס לשם הנקז. 

הנקז החדש פועל בטכניקת וקום אקטיבי ומצוייד בבקבוק וקום קטן וחד־פעמי, שאותו יכול החולה להחליף בעצמו בבית, דבר המשפר את איכות חייו ומאפשר לו חופש תנועה ועצמאות.  את המשך המעקב, עושה  אחות מהיחידה לטיפולי בית של קופת החולים.

ד"ר אילן שלף, מנהל מכון הדימות בסורוקה: "הנקז החדש מאפשר לנו לתת למטופלים טיפול טוב יותר. מהפן הרפואי, הוא מפחית את שיעור הזיהומים ובפן האנושי, החשוב לא פחות, הוא משפר את איכות החיים של המטופלים ומשחרר אותם מהצורך באשפוזים חוזרים ".

ד"ר ויטלי רומניוק, רופא במכון הדימות: "חולים אונקולוגיים עם גידול בבית החזה או בחלל הבטן, נדרשו עד היום להגיע לבית החולים ולהתאשפז לצורך ביצוע הניקוז. הנקז החדש מאפשר לנו לשפר את איכות החיים של המטופלים ולהחזיר אותם כמה שיותר מהר אל הסביבה הביתית שלהם".