כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 08.09.2011

מרכז סבן למיילדות נפתח בימים אלה

ציון דרך היסטורי במרכז הרפואי סורוקה

מרכז סבן למיילדות

​מרכז סבן למיילדות שנפתח בימים אלה מציב סטנדרט חדש של חדרי לידה

 

ארבעה בספטמבר 2011, היום שבו הופעל לראשונה מרכז סבן למיילדות המצעיד את החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה לעידן חדש ומבטיח, יירשם בדברי הימים של המרכז הרפואי סורוקה כאחד מציוני הדרך המשמעותיים ביותר.

מרכז סבן למיילדות אשר ייתן מענה לאלפי נשים באזור הנגב, הוא פרויקט משותף למשפחת סבן, לשירותי בריאות כללית ולמשרד הבריאות. כזכור, לפני כשנתיים נחנך בסורוקה מרכז סבן לרפואת ילדים. גם הפעם, בזכות תרומתם של איש העסקים והפילנתרופים שריל וחיים סבן, התאפשרה בנייתו והפעלתו של בניין היולדות החדש, לצד בית החולים לילדים. יחד מהווים שני הבניינים קומפלקס לרפואת ילדים, מיילדות וגינקולוגיה מהמתקדמים בארץ. קרן סבן השקיעה בבניית בניין היולדות החדש סכום של 6 מיליון דולר. השקעת קרן סבן בסורוקה מסתכמת בכ־15 מיליון דולר.

המשכן החדש שהפעלתו היא אבן דרך היסטורית בתולדות החטיבה והמרכז הרפואי, מחליף את מבנה חדר הלידה הישן והצפוף, אשר נבנה בשנות השישים. בבניין החדש, בעיצובו המיוחד ובתנאיו המשופרים, יוענקו  לתושבות הנגב חווית לידה, שירותי אשפוז ורפואה מהמתקדמים שיש.
 
הבניין, שנבנה בסטנדרט גבוה ומאובזר בציוד רפואי חדש ומתקדם, כולל מערך של שני חדרי מיון חדישים (מיון מיילדותי ומיון גינקולוגי), חדרי ניתוח מתקדמים ומערך של 25 חדרי לידה אישיים, מרווחים וממוגנים. 

ד"ר מיקי שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "זהו בהחלט יום היסטורי וחשוב במיוחד לנשות הנגב.
אני מודה לחיים ולשריל סבן על שאפשרו לנו לשלב טיפול רפואי איכותי ומקצועי בתנאים ראויים, מהטובים שיש כיום בארץ. איכות הטיפול הרפואי הגבוהה, הנסיון של הצוות הרפואי והסיעודי בחטיבה, שאין שני לו בארץ, בצירוף תנאי אשפוז מתקדמים – מציבים את מרכז סבן למיילדות כאחד מהמרכזים המובילים ביותר ברפואת מיילדות וגינקולוגיה. אני מברך ומודה לכל עשרות העובדים בסורוקה שהיו שותפים ומעורבים בתכנון ובביצוע הפרויקט".

פרופ' ארנון ויז'ניצר, יו"ר החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה: "המעבר למשכן החדש הוא אירוע משמעותי וחשוב בתולדות החטיבה למיילדות וגינקולוגיה. חדר הלידה המיושן הוחלף
ב־25 חדרי לידה אישיים, ממוגנים, מרווחים ונוחים. חדרי הניתוח הוחלפו בחדרי ניתוח חדישים ומתקדמים ומיוני נשים ויולדות הוחלפו בחללים מרווחים שתוכננו כך שהמטופלת היא במרכז והצוותים הרפואיים והסיעודיים מגיעים אליה. השילוב של צוות מקצועי ומנוסה יחד עם תנאים מצויינים הוא שילוב מנצח".

חיים ושריל סבן: "אנחנו מאוד מתרגשים מפתיחת מרכז המיילדות החדש בסורוקה. עבורנו זו סגירת מעגל:
חנכנו לפני שלוש שנים את מרכז סבן לרפואת ילדים, והיום אנו עושים את אותו דבר עבור האימהות וכלל משפחות הנגב. בחרנו להשקיע באמצעות קרן סבן בפריפריה בנושא הבריאות שקרוב ללבנו, הן בפעילותינו בישראל והן בלוס אנג'לס. אנחנו גאים בכך שבית החולים החדש ליולדות הוא בסטנדרטים בינלאומיים אנו מקווים כי המרכז החדש יתרום לאיכות חייהם של משפחות הנגב במיוחד בימים מתוחים אלה".

ביממה הראשונה להפעלתו של מרכז סבן למיילדות בסורוקה, נולדו 37 תינוקות.

טקס חנוכה רשמי של המרכז, ייערך בקרוב בסורוקה בנוכחות מר חיים סבן.