כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מכשיר סיטי נייד חדיש הוכנס לשימוש בסורוקה - 2.2.16

המרכז הרפואי סורוקה ממשיך להוביל עם טכנולוגיות מתקדמות

מכשיר סיטי נייד

​מכשיר סי טי נייד, חדיש ומתקדם הוכנס לאחרונה לשימוש  בסורוקה. המכשיר נרכש בסיוע תרומה נדיבה של הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין

מכשיר סי טי נייד חדיש בטכנולוגיה מתקדמת, שדומה לו נמצא רק בבית חולים נוסף בישראל,  הוכנס בימים אלה  לשימוש ביחידות לטיפול נמרץ ובחדרי הניתוח במרכז הרפואי סורוקה.

המכשיר נרכש בסיוע תרומתה האדיבה של הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין.
הקרן לידידות - שותפה ותיקה של המרכז הרפואי סורוקה, תורמת רבות לבית החולים לבינוי ולהצטיידות במכשור רפואי, במיוחד במחלקות וביחידות מצילות חיים. כך, תרמה הקרן לבינוי חדרי ניתוח ממוגנים ולרכישת מכשירי הנשמה ליחידה לטיפול נמרץ.

מכשיר הסי טי הנייד, הוכנס לשימוש בחדרי הניתוח, בעיקר בניתוחים נוירוכירורגיים ובניתוחי אף אוזן גרון ופה. המכשיר מופעל על ידי טכנאי רנטגן, רנטגנולוגים ורופאים מהתחומים הרפואיים הרלוונטיים.

בחדרי הניתוח מאפשר המכשיר ביצוע של הדמיה של המוח ושל עצמות הפנים תוך כדי הניתוח ומונע את הצורך להעביר את המטופל לבצוע ההדמיה   מחוץ לחדר הניתוח.
באמצעות המכשיר ניתן לוודא: 

  • הסרת גידולים בשלמותם

  • ניקוז המטומות (שטפי דם) תוך גולגולתיים בשלמותן

  • שחזור אופטימלי בתיקון של עצמות הפנים

  • מיקום מדוייק של צנתרים המוכנסים לניקוז נוזל מחדרי המוח 

  • במקרים מסוימים - סיבות להידרדרות במצבו של המטופל בזמן הניתוח.

ביחידות לטיפול נמרץ, מאפשר הסי טי הנייד  לבדוק סיבות להידרדרות במצבו הנוירולוגי של המטופל ולבדוק התאמה בין שינויים פיזיולוגיים לשינויים אנטומיים במוח   מבלי לשנע את המטופל.