כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

חה"כ מאיר כהן ביקר בסורוקה - 9.2.16

חה"כ מאיר כהן (יש עתיד), סייר ביום ראשון האחרון בבית החולים סורוקה, יחד עם מנהל בית החולים ד"ר אהוד דודסון.

חהכ מאיר כהן ביקר בסורוקה

​ח"כ מאיר כהן בסיור בבית החולים סורוקה: "קצב הילודה הגבוה בנגב, מעבר צה"ל לנגב יגבירו הביקוש לשירותי בית החולים  בשנים הקרובות. הממשלה חייבת להתעשת וליישם את החלטותיה להרחבת בית החולים"

בין היתר, סייר חה"כ בבניין הסרטן שנבנה בימים אלה ושמע על פתיחת מחלקת השיקום  ותכנון בניין השיקום החדש. כהן אמר בין היתר כי יזום יום מיוחד בכנסת לחיזוק בית החולים היחיד בנגב ויביא לדיון בוועדת הבריאות את העובדה כי הממשלה אינה מיישמת את החלטתה לחיזוק בית החולים
חבר הכנסת מאיר כהן, סייר ביום ראשון האחרון בבית החולים סורוקה. מטרת הביקור, הייתה לעמוד מקרוב על האתגרים עימם מתמודד בית החולים, בעיקר בנושא העומסים.

כזכור, בזמן כהונת הממשלה הקודמת בה כיהן כהן כשר הרווחה, התקבלה החלטה לחיזוק בית החולים, זאת בעקבות הלקחים מאירועי "צוק איתן" והגידול הצפוי באוכלוסיה באזור. למרבה הצער, החלטה זאת טרם מומשה והיא מצטרפת להחלטה נוספת שאינה ממומשת. בין היתר, שמע חה"כ ממנכ"ל בית החולים על תכניות ההרחבה של המוסד הרפואי הגדול בנגב, ואחד מבתי החולים המובילים בארץ. בעיקר שמע על הקמת  המרכז הכוללני לטיפול ולחקר מחלת הסרטן, הרחבת חדר המיון ומחלקת השיקום. "אני ער למאמץ שעושה בית החולים בהתמודדותו מול העומס הבלתי הגיוני", אמר חה"כ כהן. "ההצלחה של בית החולים , היא הרבה בזכות נשמתם היתרה של הצוותים העובדים כאן, זה לא ברור מאליו ההתמודדות האינטנסיבית הזאת". לאחר ששמע את הנתונים, התחייב חה"כ כהן להוביל מספר צעדים בבית המחוקקים. הראשון, מתייחס לאי יישום שתי החלטות ממשלה (1963, 546), לחיזוק סורוקה. האחרונה משנת 2014, בעקבות הלקחים מאירועי "צוק איתן". בכל שנה נולדים בסורוקה קרוב ל-16,000 תינוקות, וחה"כ הדגיש כי בקצב ילודה גבוה שכזה, בית החולים יקרוס ללא חיזוק משמעותי. "צריך להזכיר כי בית החולים חולש על שטח גדול יותר לאין ארוך מיתר בתי החולים. קיימים פערים משמעותיים בין שירותי הרפואה בנגב לאלה במרכז והמספרים מראים מציאות קשה. קרן האור, היא סורוקה וחייב להאיר אותה באמצעות הזרמת משאבים והרחבת בית החולים"

ד"ר אהוד דודסון: "המרכז הרפואי סורוקה כבית חולים יחיד באזור הנגב ואחד מהגדולים בישראל משרת כבית חולים-על אוכלוסיה של כמיליון נפש. האוכלוסייה גדלה משנה לשנה. העשייה הרפואית המגוונת והמחקר הענף הקיימים בסורוקה, המצוינות הקלינית ומובילות בתחומים קליניים מגוונים – כל אלה, אין ביכולתם לצמצם הפערים הקיימים. לצערי, עד היום המדינה לא ממש הצליחה למצוא לבעיה זו פתרונות כוללניים, שיגשרו על הפערים. כדי לצמצם פערים דרוש תכנון קדימה. אם לא יחול שינוי עמוק בסדרי העדיפויות הלאומי, הפערים ילכו ויעמיקו. על הממשלה להכריז כי סגירת פערים בבריאות היא יעד לאומי".
מוסיף ד"ר דודסון: " אני מודה לחבר הכנסת מאיר כהן על הירתמותו לסייע לנו בהתמודדות באתגרים הצפויים לבית החולים בשנים הקרובות".