כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

השתלת כליה בסורוקה

תושב באר-שבע עבר לאחרונה השתלת כליה מוצלחת בסורוקה

​פרופ' סולי מזרחי, אחראי מערך ההשתלות בבית החולים: "יש חשיבות לביצוע ההשתלה בקרבת מקום המגורים, מה שמקל מאוד על המושתלים ועל בני משפחותיהם ומשפר את זמינות המעקב הרפואי ואת איכות החיים".

 השתלת כליה בסורוקה.jpg

המרכז הרפואי סורוקה - בית החולים היחיד בנגב, לוקח על עצמו את צמצום  הפערים בתחום הבריאות כשליחות לאומית.

מערך ההשתלות בסורוקה נותן מענה מקיף לצרכי המטופלים בתחום השתלות הכליה. למטופלים אלה נדרשות בדיקות הכנה מרובות, מעקב רפואי וליווי צמודים לקראת ואחרי ההשתלה, על ידי צוות רב מקצועי.
יש חשיבות לביצוע ההשתלה תבצע בקרבת מקום המגורים, מה שמקל מאוד על המושתלים ועל בני משפחותיהם ומשפר את הזמינות  למעקב הרפואי ואת איכות החיים וייתכן שגם לשיפור התפקוד שלאחר ההשתלה.

פבל בודניה - מושתל הכליה הראשון לשנת 2015 בסורוקה, תושב באר-שבע, בן 65, נשוי + 2 ילדים ו-3 נכדים, סבל מאי ספיקת כליות ובמשך חמש השנים האחרונות עבר טיפולי דיאליזה בסורוקה.

לפני כחודש, הוא עבר בהצלחה השתלת כליה בסורוקה, ובשבוע שעבר הגיע למפגש עם צוות מערך ההשתלות בבית החולים.
פבל הודה בהתרגשות למשפחת התורם ואמר כי בזכותם ובזכות הצוות בסורוקה הוא זכה לחיים חדשים.

פרופ' סולי מזרחי, מנהל המחלקה לכירורגית א' ואחראי מערך ההשתלות בסורוקה: "לאחרונה הרחבנו את מערך ההשתלות בבית החולים. ויקי סימון, משמשת כאחות ייעודית לתכנית השתלות הכליה. ההכנה להשתלה, הטיפול, הליווי והמעקב אחרי הניתוח נעשים על ידי צוות רב מקצועי לאורך זמן. את שנת 2015 פתחנו בהשתלת כליה מוצלחת מתורם מת, בתקווה להמשיך להשתיל כליות למטופלים שזקוקים לכך".