כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

החייל שנפצע קשה לפני כחודשיים שוחרר מסורוקה - 7.6.18

נריה בוכריס, שנפצע קשה בהתהפכות טנק בגבול מצרים, שוחרר בשבוע שעבר במצב טוב מהמחלקה לכירורגיה פלסטית בסורוקה והועבר להמשך טיפול לקראת שיקום.

נריה הגיע למרכז הרפואי סורוקה במצב קשה, כשהוא סובל מכוויות 45% בדרגה שלישית.
הוא טופל בחדר הטראומה, הורדם והונשם והועבר אל היחידה לטיפול נמרץ כללי, שם טופל במשך שבועיים על ידי צוות רב תחומי של רופאי היחידה לטיפול נמרץ כללי ורופאי המחלקה לכירורגיה פלסטית.

בשל חומרת פציעתו הוא עבר ארבעה ניתוחים על ידי צוות רופאים בכירים. לאחר שבועיים בטיפול נמרץ כללי, הועבר נריה לטיפול במחלקה לכירורגיה פלסטית.

הצוותים שטפלו בנריה במהלך אשפוזו במשך חודשיים, כללו: כירורגים פלסטיים, רופאי היחידה לטיפול נמרץ כללי, צוות חדר ניתוח, פיזותרפיסטים ומרפאים בעיסוק.

איציק בוכריס, אביו של נריה מודה בהתרגשות: "הצוותים העניקו לנריה ולנו מעטפת טיפולית ומקצועית מהשורה הראשונה. אני מודה לכל הצוות על הטיפול, על הסבלנות, על העזרה ועל הנתינה והמסירות אין קץ, ובאופן מיוחד לד"ר יואב ביחובסקי ולד"ר ירון שוהם על המקצועיות והניסיון הרב שלהם. חשוב לציין גם את הצוות הסיעודי שהעניק לנריה טיפול מסור ויחס אישי סביב השעון. מעבר למקצועיות, לצוותים המטפלים כישורים יוצאים מן הכלל בהבנת כאב ומתן מענה טיפולי בהתאם".

ד"ר אלכס ברזובסקי, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בסורוקה: "נריה פונה במצב קשה לבית החולים. במהלך אישפוזו עבר לא מעט ניתוחים מורכבים. מצבו הלך והשתפר ואני שמח שהוא משתחרר מבית החולים במצב טוב, במיוחד לאור הפציעה הקשה ממנה סבל כשהגיע אלינו".

נריה השתחרר מסורוקה והועבר להמשך טיפול לקראת שיקום אל בית החולים תל-השומר שקרוב לאזור מגוריו.​