כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מרתון של תרומות שיער בסורוקה - 27.3.17

הכי מרגש שיש – ילדות, נערות, סטודנטיות ונשים תרמו את שערן למטופלות במכון האונקולוגי בסורוקה.

עדי ברטוב סטודנטית מאונ' בן גוריון ומאיה בן דוד בת ה – 10 יחד עם מעצבי השיער איציק ששון מלהבים ורמי לגזיאל מב"ש תורמות שיער בסור

בקיצור

1.

לרגל יום המעשים הטובים, התקיים בסורוקה מרתון של תרומות שיער לייצור פאות, בשיתוף עם עמותת פ.ל.א (פאה לכל אשה).

2.

במכון האונקולוגי בסורוקה פועלת מספרת פ.ל.א שמציעה שירותי טיפוח, תספורות והתאמת פאות לנשים חולות סרטן אשר מתמודדות עם נשירת שיער בזמן הטיפולים הכימותרפיים. השירות ניתן ללא תשלום.

3.

המספרה הוקמה בשיתוף פעולה בין אלי בן זיקרי, יו"ר עמותת פ.ל.א ומעצב שיער מומחה לפאות והנהלת המרכז הרפואי סורוקה. בן זיקרי חלה בעבר בסרטן והוא הקים את העמותה בעקבות מפגש שלו עם המחלה ועם נשים שמתמודדות עם המחלה ועם נשירת השיער.

שני מעצבי שיער פינו מזמנם והגיעו בהתנדבות לספר את הבנות ולעצב את שיערן:
איציק ששון מ"עיצוב שיער איציק" בלהבים
ורמי לגזיאל ממספרת יניב פוני בבאר שבע.

 שתי חברות.jpg

אבדן שיער בזמן טיפולים הוא תהליך קשה לנשים רבות, לנערות ולילדות (ואף לרבים מהגברים). שירותי המספרה בסמוך למכון האונקולוגי ולאשפוז יום המטולוגי בסורוקה, מאפשרים לנשים הרוצות בכך, לקבל פאה מתאימה ודומה עד כמה שניתן לשערן המקורי.

ד"ר גלית פרץ מנהלת היחידה להשתלות מח עצם במחלקה ההמטולוגית בסורוקה: " מטרת הטיפול הכימותרפי היא להרוג תאי סרטן, אך הוא אינו מבחין בין תאים בריאים לחולים, ולכן גם התאים של זקיקי השיער נחלשים והשיער נושר.
כאישה וכרופאה, הבנתי תמיד מדוע מטופלת פורצת בבכי בזמן ההסבר כי שיערה ינשור במהלך הטיפול במחלת הסרטן. זה הרגע שהאבחנה של המחלה הופכת למוחשית ביותר כי השיער הוא עטרת ראשנו והחזות שלנו.
אני מברכת ושמחה על כל אישה, נערה וילדה שתורמות את שיערן למען נשים, שבנקודה קשה זו בחייהן זקוקות לעטרת הראש ולנדיבות הלב של אישה אחרת, שתסייע להן גם בהתמודדות הנפשית עם המחלה והסימפטומים שלה".

כאמור, סטודנטיות מאוניברסיטת בן גוריון, עובדות סורוקה, בנות של עובדות ואחרות הגיעו לתרום את שיערן.
בניהם  היתה גם  מאיה בן דוד, בת  10 מבאר שבע, בת לאישה שסובלת ממחלת ראות קשה ומטופלת בסורוקה תקופה ארוכה. מאיה הרגישה בחסרונה של אמה בבית במהלך האשפוזים הממושכים ורצתה לעשות משהו שיסייע לחולים אחרים בבית החולים. כששמעה על מבצע תרומות השיער החליטה שזו תהיה דרכה לתרום ולתת וכך הגיעה עם אימה היום לסורוקה ותרמה את צמתה הארוכה.