כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

ערב התרמה שנתי למען מערך המיון והטראומה

בערב ההתרמה של עמותת ידידי סורוקה, נאספו 7.2 מיליון ₪ להרחבת מערך המיון והטראומה בסורוקה

ערב התרמה שנתי למען מערך המיון והטראומה

​מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "לקחנו על עצמנו משימה לאומית לגשר על הפערים שבין המרכז לפריפריה ולהמשיך ולהוביל בטיפול הרפואי. אני מודה לכל ידידי בית החולים על התרומות המכובדות ועל שנטלו חלק באירוע המרגש"

 

כשנה לאחר מבצע "צוק איתן", התקיים אמש האירוע  בקיבוץ משמר הנגב, בהשתתפותם של פצועים שטופלו בסורוקה ובהנחייתה של עירית ענבי. במרכז הערב הופיעו הזמרים והיוצרים פבלו רוזנברג ורמי קליינשטיין.
במהלך הערב נאספו כ-2.4 מיליון ₪, שמתוכם תרומה של מיליון ₪ של חברת כיל. מנכ"ל כללית הודיע על תרומה זהה בסך של 2.4 מיליון ₪, וסגן שר הבריאות שנכח באירוע הכריז גם הוא על העברת אותו הסכום.

באירוע  השתתפו: סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, מר ניר גלעד יו"ר עמותת ידידי סורוקה, מר אלי דפס מנכ"ל כללית, ח"כ אלי אלאלוף יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת, מר רוביק דנילוביץ' ראש העיר באר שבע, ד"ר מיקי שרף סמנכ"ל וראש חטיבת בתי חולים בכללית, ד"ר אהוד דודסון מנהל המרכז הרפואי סורוקה, ד"ר דן שוורצפוקס מנהל היחידה למיון פנימי ואמבולטורי (מיון מהלכים), עובדי מערך המיון והטראומה, הקהילה העסקית, מפעלים תעשייתיים וארגוני עובדים בנגב, ראשי רשויות ומכובדים רבים.

בנוסף השתתפו באירוע חיילים ואזרחים שטופלו בסורוקה במבצע צוק איתן וביניהם: אוהד בן ישי, חייל באגוז שנפצע קשה בראשו ועבר ניתוחי ראש מורכבים, עמרי מיכאלי שתמונתו נחרטה בזיכרון כשפונה לסורוקה עטוף בדגל ישראל וקיבל לפני מספר חודשים את את צל"ש הרמטכ"ל, גדי ירקוני שנפצע קשה באירוע בקיבוץ נירים בסוף המבצע, איבד את שתי רגליו וזכה לאחרונה בבחירות לראשות מועצת אשכול ופצועים נוספים. הפצועים נפגשו עם הצוותים הרפואיים שטיפלו בהם והצילו את חייהם.

מערך המיון (המחלקה לרפואה דחופה) והטראומה במרכז הרפואי סורוקה - מערך המיון הגדול והפעיל בארץ עם יותר מ-200,000 פ]ניות בשנה, משרת את כל אוכלוסיית הנגב, מאילת בדרום ועד קריית גת בצפון, שביניהם: נפגעי תאונות דרכים, מטיילים באזור ולחיילים בבסיס צהל השוני ומטופלים מבתי חולים אחרים, בעיקר כאלה הסובלים מבעיות רפואיות מורכבות.

כמו בכל סבבי הלחימה בדרום,  גם במבצע  "צוק איתן" עמד המרכז הרפואי סורוקה בחזית הטיפול בפצועים. בית החולים קלט את מרבית חיילי צה"ל שנפצעו במהלך המבצע וב-50 ימי הלחימה טופלו בו 1263 פצועים - 777 חיילים ו-486 אזרחים, שמתוכם 53 פצועים קשה ו-40 פצועים בינוני. כולם טופלו עם קליטתם בחדרי המיון והטראומה כשבחלק מהמקרים בוצעו פעולות מצילות חיים.

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן: "מערכת הבריאות בארץ היא מצויינת. החלטתי להתמקד בטיפול בחדרי המיון, כדי לחסוך ממטופלים להמתין שעות ארוכות בחדרי המיון. סורוקה הוא בית חולים מצוין, לא אשכח איך הצילו חיי חיילים שמסרו את נפשם במבצע צוק איתן. משרד הבריאות יעשה ככל יכולתו לתמוך בפיתוח סורוקה".

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: " לאור הגידול הטבעי באוכלוסיה, מעבר צה"ל לנגב, ועליה צפויה במספר המטופלים וכחלק מתוכנית האב של בית החולים, יש צורך בהרחבת חדר המיון וחדר הטראומה כדי שאלה יוכלו לתת מענה ראוי בשנים הקרובות. לקחנו על עצמנו משימה לאומית לגשר על הפערים בין המרכז לפריפריה ולהמשיך ולהוביל בטיפול הרפואי. אני מודה לכל ידידי בית החולים על התרומות המכובדות ועל שנטלו חלק באירוע המרגש. צוות בית החולים ימשיך להוביל במתן רפואה איכותית ובהצלת חיים למען חיילי צה"ל, תושבי הדרום ומדינת ישראל".

חברי עמותת ידידי סורוקה, בניהולה של גב' אורנה מיארא, פועלים בהתנדבות לגיוס משאבים לבינוי, לרכישת מכשור וציוד רפואי חיוני, לשיפור ולקידום הטיפול הרפואי. השנה, כאמור, יוקדשו התרומות להרחבת מערך המיון והטראומה בסורוקה.