כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

ערב התרמה למחלקה נפרולוגית - 26.11.10

יותר מחצי מיליון ₪ נאספו בערב התרמה יחודי למען המחלקה לנפרולוגיה ודיאליזה בסורוקה. האירוע התקיים בשבוע שעבר ב"גודמן, בית ספר למשחק בנגב", בהנחיית אורן כהן - שחקן תיאטרון באר שבע ושדרן רדיו דרום.

בקיצור

1.

סורוקה הוא אחד מבתי החולים הבודדים בארץ שיש בהם מחלקה ייעודית לחולי כליות. כ-540 חולי דיאליזה החיים בנגב מטופלים ביחידות דיאליזה שונות המסונפות למחלקה הנפרולוגית בסורוקה.

2.

ערב התרמה הוקדש להרחבה ולשיפוץ של יחידת הדיאליזה למבוגרים ולהקמת חדרי טיפול יעודיים נוספים למושתלי כליה.

3.

באירוע נטלו חלק אנשי עסקים, ראשי ערים ורשויות מקומיות, ביניהם: רוביק דנילוביץ - ראש העיר באר שבע, פיני בדש - ראש מועצת עומר, חברי הנהלת סורוקה, עובדי המרכז הרפואי, עובדי המחלקה הנפרולוגית ויחידת הדיאליזה , תושבי האזור וחברי עמותת הידידים של בית החולים.

 

בשנים האחרונות, גדל מספר השתלות הכליה בסורוקה  באופן משמעותי וצוות רב מקצועי מלווה את המטופלים ומבצע את בדיקות ההכנה הרבות ואת המעקב הרפואי הנדרשים.
לחולי כליות בנגב יש יתרון גדול ברישום ובביצוע של השתלת כליה בסורוקה,שכן הצוות המטפל במחלקה מכיר את מטופליו באופן אישי ומתאים להם את הטיפול באופן מייטבי.
לביצוע השתלה קרוב לאזור המגורים של המטופל חשיבות רבה: הקרבה מקלה על המושתלים ועל בני משפחותיהם ומשפרת את הזמינות, את המעקב הרפואי, את איכות החיים ואת התפקוד שלאחר ההשתלה.

הסכום שנאסף בערב ההתרמה נועד לשפר את התנאים הפיזיים במחלקה - שילוב של צוותים מנוסים ביחידת ההשתלות ומומחים בתחום הנפרולוגיה, יחד עם אכסניה ראויה ומרווחת למטופלים, יאפשרו לתת שירות מייטבי בטיפול לחולי הדיאליזה והכליות בנגב.                                                           

רוביק דנילוביץ, ראש העיר באר שבע: "ערב זה מרגש אותי במיוחד. אני מרגיש חלק ממשפחה אוהבת ותומכת. כשמסתכלים על פרופ' יוסף חביב, מנהל המחלקה והצוות המופלא שלו, רואים שהם באים לעבודה עם המון מקצועיות ועם הרבה נשמה, נוטעים תקווה, מצילים חיים ונותנים למטופלים רוח טובה של התמודדות. המטופלים כמו גם הצוות שעובד במחלקה ונמצא שם רוב שעות היום, ראויים לקבל את התנאים הטובים ביותר".