כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

למען הפגייה בסורוקה

בערב ההתרמה השנתי של עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה נאספו כשלושה מיליון ₪ לבינוי פגייה חדשה וממוגנת

ד"ר אהוד דודסון וד"ר אגי גולן מעניקים תעודות בוגר פגייה לצביקה הדר ולרוני דלומי

​ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "העלות של הקמת פגייה חדשה מוערכת בכ-66 מיליון ₪. ערב ההתרמה זה מהווה את יריית הפתיחה בגיוס המשאבים הנדרשים"

 

בין התרומות הבולטות בערב היתה תרומתה של קבוצת כימיקלים לישראל
שתרמה מיליון ₪.

במרכז הערב הופיעו צביקה הדר במופעו החדש "חי על הבמה" והזמרת רוני דלומי, ששניהם נולדו בסורוקה וטופלו בפגייה.

ביום שידורים מיוחד שהתקיים ברדיו דרום, תרמו אזרחים ומאזינים
שחלקם עלו לשידור עם סיפורים מרגשים על הטיפול בפגיה בסורוקה.

עמותת ידידי סורוקה, בניהולה של גב' דבורה אורן, פועלת בהתנדבות לגיוס כספים לבינוי ולרכישת מכשור וציוד רפואי חיוני לשיפור ולקידום הטיפול הרפואי בסורוקה.

בכל שנה מחדש, מוכיחים תושבי הנגב את רוחב לבבותיהם ואת חיבורם החזק לבית החולים.
בערב ההתרמה שהתקיים בסוף השבוע שעבר באולמי "נרניה" בבאר שבע, נאספו תרומות בסך של כשלושה מיליון ₪, שיוקדשו  השנה להקמת פגיה חדשה וממוגנת בסורוקה.

בערב השתתפו ח"כ שמעון סולומון - מסיעת יש עתיד ויו"ר השדולה למען סורוקה בכנסת, פרופ' רבקה כרמי - נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, ד"ר מיקי שרף סמנכ"ל וראש חטיבת בתי החולים בכללית, ד"ר אהוד דודסון - מנהל המרכז הרפואי סורוקה ומנהל מרחב דרום של הכללית, מר מיכאל מישורי-דרעי -מנהל מחוז דרום של כללית, פרופ' מתי ליפשיץ - יו"ר החטיבה לרפואת ילדים בסורוקה, ד"ר אגי גולן - מנהלת המחלקה ליילודים ופגים, ראשי רשויות מקומיות בדרום, הנהלות מפעלים וראשי וועדי עובדים בדרום.
בערב נכחה גם מורן אטיאס, השחקנית והדוגמנית הבינלאומית שמתנדבת בימים אלה בפגייה בסורוקה ומקדמת יחד עם בית החולים פרוייקטים משותפים.

בין התרומות הבולטות בערב, היתה תרומתה של קבוצת כימיקלים לישראל שתרמה מיליון ₪.
על התרומה הכריז ד"ר אהוד דודסון, מנהל סורוקה, בשמו של מר ניר גלעד יו"ר החברה לישראל ומנכ"ל כיל, המשמש גם כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי סורוקה.

ניר גלעד: "אני רואה במרכז הרפואי סורוקה אבן דרך חשובה בתהליך של הפיכת הנגב לאזור מוביל ואטרקטיבי בישראל. בשילוב המהלך ההיסטורי של העתקת בסיסי צה"ל לנגב, אנו  ממשיכים  את חזונו של דוד בן-גוריון. אנו מאמינים כי העצמת בית החולים תהווה מקור משיכה  לא רק לסגל רפואי מיטבי, אלא גם לאוכלוסייה חזקה הבוחרת כעת להצטופף במרכז הארץ. אני סמוך ובטוח ששילוב הכוחות, היזמות והחזון של כולנו, יהוו כוח בלתי ניתן לעצירה לטובת הנגב ולרווחת התושבים.
זכות גדולה היא לנו - כיל והחברה לישראל, להמשיך ולתרום לשגשוגו של המרכז הרפואי סורוקה. לאחרונה החליטה החברה על תרומה רב-שנתית אשר תסייע בהקמת מרכז לטיפול ולחקר הסרטן".

ד"ר מיקי שרף - סמנכ"ל וראש חטיבת בתי חולים בכללית, התחייב בשם הנהלת הכללית ל"מצ'ינג" של  מיליון ₪ לתרומה של קבוצת כימיקלים לישראל.

בתרומותיהם הנדיבות בלטו גם: קבוצת אדמה-מכתשים בע"מ, מועצת העובדים של מפעלי ים המלח, קרן אהרון גוטפוירט, מועצת העובדים של פריקלאס ים המלח, מועצת עובדי רותם אמפרט, בנק הפועלים, בנק מזרחי-טפחות, בנק דיסקונט, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובית הספר לרפואה,  י.יופה מהנדסים ובונים, יואל וגילי עזריה, תשלובת ישרכארט, קרן רש"י, אקסטרא בטון, אלטרא כימיקליים, חיים ואורנה רבטוב, נופים בנגב, צ.מ.ל, רומילי הובלה מתקדמת, אבו גררה סולימאן, תבליני מימון, רשויות מקומיות באזור, אנשי עסקים, קבלנים ואנשים פרטיים.

מחלקת יילודים ופגים בסורוקה בניהולה של ד"ר אגי גולן היא הגדולה והמובילה מסוגה בישראל.
מדי שנה, מטפלת המחלקה ביותר  מ-2,300 יילודים מאושפזים שיותר מ-200 מהם נולדו במשקל לידה נמוך מאד ומטופלים בפגייה.
המחלקה נבנתה בשנות ה-80 על-פי אמות המידה המודרניות ביותר באותה תקופה, שכללו כניסת אור יום דרך חלונות ולבנות זכוכית בתקרה.
בתקופות של  ירי טילים על הדרום בשנים האחרונות, הפכה המחלקה הבלתי ממוגנת למלכודת מסוכנת. בכל סבב לחימה נאלץ הצוות לפנות את התינוקות ואת האימהות הטריות ממחלקת יילודים למרחב מוגן.
מחלקת פגים ויילודים משתרעת כיום על שני אזורים נפרדים המרוחקים זה מזה ומחדרי הלידה. המרחק הפיזי בין הבניינים מקשה על תפקוד הצוותים המטפלים.


ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אוכלוסיית הנגב הולכת וגדלה, פתיחת חדרי הלידה החדשים בסורוקה הביאו לעלייה במספר הלידות והמעבר של בסיסי צה"ל לנגב יביא איתו אוכלוסייה צעירה בגיל הפוריות. לאור אלה, צפוייה עלייה של מספר הלידות לכ-17,000 לידות בשנה, מה שמדגיש את הצורך בבניית פגייה חדשה ובהגדלת מספר המיטות בהתאם לגידול של האוכלוסייה". ד"ר דודסון מוסיף: "עלות הקמת פגייה חדשה וממוגנת מוערכת בסכום של כ-66 מיליון ₪. אני מודה לכל התורמים היקרים ולידידי סורוקה שפתחו את ליבבותיהם ואת כיסיהםם למטרה חשובה זו. ערב עמותה זה מהווה את יריית הפתיחה ויש צורך במאמץ גדול לגיוס משאבים נוספים".

ניתן להמשיך ולתרום באמצעות אתר עמותת ידידי סורוקה