כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מחלקת השיקום בסורוקה

לפני כחודשיים, נפתחה בסורוקה מחלקת שיקום חדשה

מחלקת השיקום בסורוקה

​שלמה ריינשטיין, תושב באר-שבע בן 55  והמטופל הראשון במחלקה, שוחרר מבית החולים לאחר טיפול שיקומי מוצלח במחלקה

בתחילת חודש מרץ האחרון נפתחה בסורוקה מחלקת שיקום חדשה,
בראשות  ד"ר יולי טרגר, יו"ר איגוד השיקום בהסתדרות הרפואית.
יחד עם הנהלת בית החולים,  גיבש ד"ר טרגר את הצוות הרב מקצועי של המחלקה שכולל: צוות רופאים, צוות סיעוד, פיזיותרפיסטים, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פיסכולוג שיקומי ועובדת סוצאלית.

שלמה ריינשטיין, תושב באר-שבע בן 55, הוא המטופל הראשון במחלקה. הוא לקה בשבץ שנגרם מחסימת עורק מוחי  שגרם לחולשת צד ולהפרעות בדיבור. לאחר ייצוב מצבו וטיפול במחלקה הנוירולוגית,  הועבר שלמה  למחלקת השיקום החדשה.
בתחילת האשפוז במחלקה הוא נזקק לעזרה רבה בכל התפקודים היום-יומיים הבסיסיים, כמו  קימה, לבוש ורחצה ולתמיכה רבה בעמידה, ללא יכולת הליכה.
שלמה קיבל טיפול שיקומי אינטנסיבי על-ידי הצוות הרב תחומי של המחלקה הכולל רופא שיקום, צוות סיעוד, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק ועובדת סוציאלית.
הוא שיתף פעולה עם הצוות, גילה מוטיבציה גבוהה והתאמן גם בזמן הפנוי. גם ההתגייסות המדהימה של בני משפחתו לאורך התהליך ראויה לציון.

ד"ר יולי טרגר, מנהל מחלקת שיקום בסורוקה: "מאמץ משותף של הצוות ושל שלמה הביא לתוצאות מצויינות תוך חודשיים - זמן יחסית קצר. שלמה השתחרר לפני כמה ימים. כיום, לאחר הטיפול הוא עצמאי בכל הפעולות היום-יומיות הבסיסיות, כולל רחצה, לבוש ומעברים. הוא הולך בסיוע קביים באופן עצמאי למרחקים בינוניים. כמו כן הוא התקדם בהיבטים הקוגניטיביים. יחד איתו ועם בני משפחתו, נבנה תהליך של חזרה הביתה וחזרה הדרגתית לעבודתו הקודמת".

שלמה ריינשטיין הודה לצוות המטפל במחלקה עם שחרורו: "אני שמח על כך שתושבי הדרום יכולים לקבל כעת כאן בסורוקה טיפול שיקומי איכותי, ברמה גבוהה. אין מילים בפי לתאר את המסירות, היחס החם ובעיקר את המקצועיות המרשימה של כל הצוות במחלקה, במכון לפיזיותרפיה ובמכון לריפוי בעיסוק בבית החולים. עצם העובדה שבני משפחתי היו לצדי וקרוב לביתם, תרמה לשיקום המהיר".