כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

ניתוח פנים מורכב בסורוקה

בסורוקה בוצע ניתוח מורכב ל"הזזת" פנים לילדה בת 10

​את הניתוח בצעו מומחים בנוירוכירורגיה, בכירורגיה פלסטית ובכירורגית פה ולסת בסורוקה

 ניתוח פנים מורכב בסורוקה.jpg

לאחרונה עברה הדס פז בת ה-10 מדימונה נולדה עם תסמונת קרוזון, שגורמת לעיוותים בגולגולת כתוצאה מאיחוי מוקדם בגיל הרך של תפרי הגולגולת ושל בסיסה.

בשל התסמונת נוצר לחץ תוך גולגולתי מוגבר, שיוצר עיוותים בזרימת הדם. קיים חוסר התאמה בין הפנים לגולגולת וללסת התחתונה, שאינם מתפתחים באותו הקצב מה שיוצר גם פגם אסתטי.

במהלך הניתוח, חותכים את העצם הקדמית של הגולגולת ואת אזור הפנים והלסת, מנתקים ומפרידים את מרכז הפנים, כולל את ארובות העין, האף והלחיים, ומחברים מחדש למכשיר מיוחד - RED – Rigid External Distractor, שתפקידו למתוח את העצמות למשך כמה חודשים.

לאחרונה עברה  הדס את הניתוח המורכב בסורוקה, במטרה לתקן את העיוות בפנים.
את הניתוח בצעו: ד"ר מיקי גידון - מומחה בנוירוכירורגיה, ד"ר אלדד זילברשטיין - מומחה בכירורגיה פלסטית, ד"ר נבות גבעול וד"ר איתן בר-דרומא - מומחים בכירורגית פה ולסת וד"ר סבטלנה דומצ'ק - מומחית בהרדמה.

במהלך הניתוח חובר לפניה של הדס מכשיר ה-.RED. לאחר הניתוח היא אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים וכעבור חמישה ימים הועברה למחלקה לכירורגיה פלסטית. לאחר יומיים, שוחררה הדס הביתה במצב טוב.

נורית פז, אימה של הדס: "לא מעט שנים מחייה של הדס היא עברה בלא מעט סבל. היום, אחרי הניתוח אני מרשה לעצמי לחיייך ולהיות מאושרת. הבת שלי גם היא מאושרת, ובעוד כמה חודשים היא תראה אחרת לגמרי. אנחנו מודות מקרב לב לרופאים בסורוקה שעשו עבודה נפלאה".