כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מתמודדים עם אפילפסיה

המרכז לחינוך לאפילפסיה ע"ש אניטה קאופמן בסורוקה, מציג בתיאטרון הבימה תערוכת פורטרטים יחודית להעלאת המודעות למחלת האפילפסיה

​בישראל כ-70,000 חולי אפילפסיה, שחלקם מתמודדים עם דעות קדומות בחברה הנובעות מחוסר ידע 

התערוכה - "מתמודדים עם אפילפסיה" של הצלמת דנה בר - און,
מוצגת בתיאטרון הבימה בחודש אפריל 2015,
במטרה להעלות את המודעות למחלת האפילפסיה.

מדברי הצלמת דנה בר-און:
"שמי דנה בר-און, צלמת בת 28, תושבת קיבוץ ניר-עם. בגיל 15 אובחנתי עם אפילפסיה ולאחר שבע שנים של טיפול תרופתי שבהן לא חוויתי התקפים, הפסקתי את הטיפול והחלמתי מהמחלה.
כמה עובדות על אפילפסיה:

  • לאחד מכל מאה ילדים יש אפילפסיה

  • 70% מהחולים מאוזנים תרופתית ואינם חווים התקפים

  • 50%  מהילדים מחלימים לחלוטין מאפילפסיה

למרות שאני בעצמי חליתי באפילפסיה, לא ידעתי את העובדות האלה עד שהתחלתי לעבוד במרכז לחינוך לאפילפסיה ע"ש אניטה קאופמן בסורוקה, מרכז ייחודי בארץ הפועל מזה עשור ללא מטרות רווח. במסגרת עבודתנו במרכז אנחנו מעבירות הרצאות על אפילפסיה ברחבי הארץ, מארגנות ימי עיון, ימי כיף ונופשים לילדים ולמשפחות ובעיקר מציעות תמיכה טלפונית לאלפי אנשים המתמודדים עם האפילפסיה שלהם או של בני משפחתם.
 
התמונות שיוצגו בתערוכה צולמו במסגרת הפיקניק השנתי של המרכז לחינוך לאפילפסיה, שאליו מגיעות משפחות רבות. אל הפיקניק שהתקיים השנה הגעתי עם המצלמה שלי וצילמתי חלק קטן מהמשתתפים על רקע סגול - הצבע הבין-לאומי שמזוהה עם אפילפסיה.

למעשה, האפילפסיה נגעה או נוגעת בכל אחד ואחת מהאנשים המופיעים בתמונות - יש שחולים באפילפסיה, יש שהחלימו ממנה ויש כאלה שלהוריהם, לאחיהם או לילדיהם יש אפילפסיה.

בישראל כ-70,000 חולי אפילפסיה. חלקם מתמודדים עם דעות קדומות בחברה הנובעות מחוסר ידע - בואו נשנה את זה!. מקווה שתיהנו מהתערוכה! אתם מוזמנים!".