כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

לכבוד ילדים המתמודדים עם מחלת האפילפסיה

מפגש של הורים וילדים המתמודדים עם מחלת האפילפסיה התקיים לאחרונה בפארק החייל האוסטרלי בבאר־שבע

לכבוד ילדים המתמודדים עם מחלת האפילפסיה

​זו השנה השלישית שבה מתקיים אירוע מרגש ובלתי נשכח להורים וילדים המתמודדים עם מחלת האפילפסיה, פרי שיתוף פעולה יוצא דופן של המרכז לחינוך לאפילפסיה בסורוקה עם עיריית באר־שבע  ועם פארק החייל האוסטרלי

באירוע המיוחד, השתתפו השנה כ־300 הורים וילדים שנהנו ממגוון פעילויות: פינות יצירה, טרמפולינות, בובות וכדורי ענק, מעגל מתופפים, משחקי חוץ, הופעת אורח של ליצן, פינת ליטוף כלבי נחייה ומוסיקה.

המשתתפים אף נחשפו לסדנת הדגמה של כלבי התראות לחולי אפילפסיה בהדרכת נתאי שבטיאל, מאמן כלבים מקצועי. הסדנה עסקה באילוף כלבים לזיהוי התקף אפילפסיה, להתראה דקות אחדות לפני ההתקף, למניעת נפילה פיסית של החולה, להיצמדות אליו ולסיוע בהתמצאות בסביבה לאחר ההתקף.

להורים היתה  גם הזדמנות להכיר ולפגוש הורים אחרים המתמודדים עם תחושות דומות ולהחליף חוויות.
לאירוע המוצלח, נרתמו השכבה הבוגרת של שבט הצופים נופר בלהבים, סטודנטים מתנדבים מאוניברסיטת בן־גוריון ונאמני הפארק האוסטרלי שליוו את האירוע ותרמו להצלחתו.

מרכז חינוך לאפילפסיה ע"ש אניטה קאופמן במרכז הרפואי סורוקה, הוא מרכז ייחודי בישראל הפועל בכל רחבי הארץ במטרה להפחית את רמת החרדה של אנשים המתמודדים עם אפילפסיה ואת נטייתם להסתיר את דבר המחלה ולהגביר את הידע של הקהילה על המחלה ולמזער את הסטיגמה השלילית הנלווית לה על־ ידי חינוך ולימוד בסיסי על האפילפסיה ולימוד הוראות מתן עזרה ראשונה בזמן התקף.

ניתן ליצור קשר עם המרכז לחינוך לאפילפסיה בטלפון 08-6244481