כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

מפגש מרגש בסורוקה

במפגש מרגש שהתקיים בסורוקה בערב סוכות, פגש סגן עמוס - קצין שיריון שנפצע קשה במבצע צוק איתן, את הצוותים שהצילו את חייו

​עמוס נפצע קשה מרסיסים בראשו בפאתי רפיח ופונה במסוק למרכז הרפואי סורוקה

בתאריך 19.7.14, ביום השלישי לכניסה הקרקעית לעזה במבצע צוק איתן, בזמן שסגן עמוס (23), קמב"ץ בחטיבה 401 של השיריון וחבריו היו במשימת איתור מנהרות בפאתי רפיח, פגע טיל בטנק שלו. עמוס נפצע קשה מרסיסים בראש, ביד ובעין.
הוא פונה במסוק אל המרכז הרפואי סורוקה ואת הטיפול הראשוני במסוק קיבל מרס"ן במיל', פרופ' אלכסנדר זלוטניק, רופא מרדים בכיר בסורוקה, שהיה באותה עת בשירות מילואים.

פרופ' זלוטניק ביצע בעמוס אינטובציה – הכנסת צינור (טובוס) לקנה הנשימה, כדי להבטיח מעבר אוויר חופשי לריאות והספקת חצמן למוח - פרוצדורה שהיתה קריטית באותם רגעים.
בשעות הערב נחת המסוק במנחת סורוקה ועמוס הועבר לחדר הטראומה ומשם הובהל במצב קשה לחדר הניתוח.
הוא עבר ניתוח להפחתת הלחץ התוך גולגולתי ואושפז כשהוא מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ כללי.

בהמשך עבר ניתוחים נוספים וטופל על ידי אורתופדים, רופאי עיניים ופלסטיקאים. בין השאר, עבר ניתוח מורכב להוצאת רסיס מגלגל העין ולתפירת החתך וניתוח לטיפול בשבר פתוח בידו.

כששב להכרה ונגמל מהנשמה, הועבר למחלקה כירורגית ולאחר כשבועיים של אשפוז בסורוקה עבר לשיקום.

עוד כשהיה בשיקום אמר עמוס: "כיום אני במצב טוב יחסית. כשמצבי ישתפר בהמשך וכשאסיים השיקום ארצה לפגוש את הרופאים בסורוקה שהצילו את חיי, גם כשהייתי מחוסר הכרה, ומהם קיבלתי טיפול מצויין לאורך כל הדרך".

בערב חג הסוכות הגיע עמוס מלווה בהוריו ובאחותו לבקר בסורוקה. במפגש מרגש מאד פגש את הצוותים השונים שטיפלו בו ועשה יחד איתם את ה"מסלול" שאותו עם פינויו לסורוקה: חדר טראומה, חדר ניתוח, היחידה לטיפול נמרץ כללי ומחלקות האשפוז.

הצוותים לא הסתירו את התרגשותם נוכח מצבו הטוב של עמוס ושמחו על הביקור שחיזק אותם אף יותר והעניק להם כוחות להמשיך ולתת את הטיפול הטוב ביותר.