כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 05.02.2019

פורום של רופאי עור לזכרו של פרופ' ורדי ז"ל

מפגש עמיתים והרצאות מקצועיות - בכנס רופאי עור לזכרו של פרופ' דניאל ורדי ז"ל שהתקיים במרכז הרפואי סורוקה.

בקיצור

1.

בשבוע שעבר התקיים כנס רביעי של פורום רופאי עור לזכרו של פרופ' דניאל ורדי ז"ל, שמילא תפקידים רבים בכללית ובהם מנהל מחלקת העור בסורוקה, והמנהל הרפואי במחוז דרום.

2.

באירוע השתתפו רופאי עור במרחב, מנהלים ועובדים, שביניהם: ד"ר יפה אשור , סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה, פרופ' אלכס זבולונוב - מנהל מחלקת עור ומין בסורוקה, בני משפחתו של פרופ' ורדי ז"ל ועובדי המחלקה.

3.

פרופ' ורדי ז"ל הקים בזמנו פורום של רופאי עור בדרום אך לא הספיק לממש את תכניותיו. לאות הוקרה על פעילותו בהקמת מסגרת יחודית זו, נושא הפורום המחודש את שמו של פרופ' דניאל ורדי ז"ל ומוקדש לזכרו.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה:

"פרופ' דניאל ורדי נחשב לאחד ממומחי העור המובילים בישראל ובעל שם עולמי, ואין ראוי מלכבד את זכרו בכנס מקצועי.
פרופ' ורדי היה רופא יוצא מן הכלל,  מנהל מקצועי, אישיות מוערכת ותרם רבות לרפואת העור בבית החולים ובמרחב".

 
הפורום מתכנס כארבע פעמים בשנה לפעילות אקדמית הכוללת הרצאות, הצגות מקרים רפואיים ופעילות חברתית במטרה להעשיר את הידע והניסיון המצטברים של חברי הפורום.
הכנס כלל פגישה חטיבתית ועסק בנושאים מקצועיים, שבהם: חידושים בטיפול בהמנגיומות של הילדות, גישה הומניסטית ופרקטית לטיפול בחולים עם אבחנות חדשות מורכבות, היענות לטיפול תרופתי, עובדות ומיתוסים, עדכונים על מחלות עור, בדיקות עוריות מבוססות וידיאו בשירות רופא המשפחה וטכניקות שימושיות לצילום ברפואת עור.

ד"ר נועה ורדי דבש, ביתו של פרופ' ורדי שהשתתפה בכנס, נשאה דברים לזכרו.
פרופ' אלכס זבולונוב, מנהל מחלקת עור בסורוקה: "פרופ' דניאל ורדי היה אדם ורופא מיוחד במינו שידע לדבר עם כל אחד "בגובה העיניים" ובשפתו, ללא גינונים של כבוד. גישתו האנושית הזו יחד עם כישוריו הקליניים הקנו לו הערכה רבה בקרב מטופליו ועמיתיו כאחד. כמנהל רפואי הצטיין בכושר מנהיגות ופורץ דרך להגשמת חזונו. מפגש העמיתים שאנו מקיימים לזכרו של פרופ' ורדי מביא לחיזוק הקשרים המקצועיים בן חברי הפורום לבין מחלקת עור בסורוקה למען שיפור הטיפול במטופלים עם מחלות עור שמתגוררים באיזור הדרום."
 
ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפאי סורוקה: "פרופ' ורדי היה איש רב זכויות הן בנגב והן ברמה הארצית. קלינאי מעולה, מנהל מקצועי ואיש אקדמיה למופת. אך מעל הכל נזכור את היותו אוהב אדם, שירותי במידה יוצאת דופן- איש של אנשים. רצונו לשוב ולטפל בחולים בחיי היום יום, כמנהל מחלקת עור בסורוקה, העיד מעל הכל על היותו רופא בעל תחושת שליחות אמיתית ".