כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

פסל חדש בסורוקה

"ריקוד" - פסל חדש בגן הפסלים -"גן רוגע" בסורוקה

הפסלת סו אלה והפסל - "ריקוד"

​לפני כחמש שנים, נחנך במרכז הרפואי סורוקה גן הפסלים - "גן רוגע". הקמת הגן התאפשרה הודות לתרומה שהתקבלה מקרן 

Legacy Heritage Fund

 

מר איזי בלנק, אדריכל גנים ונוף, תכנן את הגן שנועד להשרות אווירה נעימה ותומכת ולשמש למטופלים, למאושפזים ולבני משפחותיהם מקום להתרגעות, לשקט ולמנוחה.

עד היום הוצבו בגן ארבע  עבודות של אמנים מהאזור: "אמא ובן" של יוסי אריש, "תהליך ריפוי" של אברהם צבי בן-צבי "צירים ברוח" של עז עפרוני וצצה פורת ו"אור הלב" של פאולה עובדיה.

הפסלת סו אלה סיימה לאחרונה את בניית הפסל החמישי בגן - "ריקוד", המתאפיין בקו זורם ודינאמי שמשקף את פוטנציאל השינוי והגדילה של אדם במישור האישי, הזוגי והמדיני. כמו שדרושים שני אנשים לרקוד יחד בהרמוניה כך נדרשת הרמוניה על מנת ששני עמים יצליחו לחיות ביחד בשלום.

מלאכת הפיסול מהווה עבור סו המשך טבעי לעיסוקה כפסיכולוגית והזדמנות נוספת ומרתקת לעסוק בעולמות התוכן הרגשי, שאותם היא פוגשת כאשת מקצוע.
סו מפסלת בעיקר בחימר ויצקה פסלים רבים בברונזה ופסליה של משקפים את פוטנציאל השינוי והגדילה של האדם, במישור האישי והזוגי ומתאפיינים בקו זורם ודינמי ובצורות נקיות, מלוטשות ומופשטות - מעין מחזוריות חיים מתגלגלת בחיבורים וקשרים אנושיים.

הודות לתרומה נוספת של קרן Legacy Heritage Fund, התאפשרו גם הוספת הפסל החדש ושדרוג הגן.

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "גן הפסלים משתלב בחזון בית החולים סורוקה להציב את המטופל ומשפחתו במרכז העשייה ולתת טיפול רפואי מייטבי תוך גילוי כבוד הדדי, חמלה ורגישות לרב הגוניות התרבותית בקהילה שאותה אנו משרתים. אנו מקדמים בסורוקה גישה של שימוש באמנות כגורם מזרז לריפוי חולים. מחקרים מצביעים על שיפור משמעותי בתהליך ריפוי החולה כאשר סביבת האשפוז מעניקה לו תחושת רוגע".