כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

"בוחרים מחר – בוחרים סורוקה"

אירוע הרפואנים לנגב - "בוחרים מחר – בוחרים סורוקה" התקיים זו השנה השלישית בסורוקה

סטודנטים לרםואה מתעניינים בהתמחות וסטז' בסורוקה

​התכנית הושקה לפני כשנתיים במענה לצורך הדחוף בהגדלת כמות הרופאים בנגב ובמטרה להביא לצמצום משמעותי של המחסור ברופאים בתוך חמש שנים 

 

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי: "סורוקה הוא בית חולים מוביל עם משימות לאומיות. מתמחים הנקלטים בבית החולים רואים בו את ביתם המקצועי לטווח הארוך".

התכנית, בשיתוף המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הסוכנות היהודית, המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, אוניברסיטת בן-גוריון ומפעל הפיס, כוללת מסלול תמריצים ארוך טווח שמלווה רפואנים משנות לימוד מתקדמות (ד'-ו') ועד שלב עבודתם כרופא מומחה. 
בכל שלב יכול מועמד ליהנות מתמריץ התואם את צרכיו באותו שלב.  
הצלחת התכנית תאפשר להגדיל בתוך חמש שנים את מספר הרופאים בבית החולים סורוקה בכ־75 רופאים. בשילוב עם הגידול הטבעי, מדובר על תוספת של כ־150 רופאים בסורוקה בחמש השנים הקרובות.

באירוע שהתקיים ב-6.1.15, השתתפו סטודנטים לרפואה מכל הארץ, שנחשפו לתכנית ולאפשרויות הגלומות בעבודה בסורוקה. במעמד שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים והשר לפיתוח הנגב והגליל ח"כ סילבן שלום הוענקו מלגות ל-20 סטז'רים ו-40 סטודנטים שמשתתפים בתכנית.
מיכאל ביטון, ראש המועצה המקומית ירוחם וד"ר עידית ליברטי, רופאה פנימאית בסורוקה ותושבת ירוחם, השתתפו בפאנל בנושא "רפואה ונגב". בנוסף, התקיים סיור היכרות במחלקות השונות בבית החולים. 

 בין תמריצי התוכנית:

  • סטודנטים יזכו בשנים ד'-ו' למלגה שנתית בסך 13,500 ש"ח ויהיו זכאים למנטורינג על-ידי רופא מתמחה. קבוצת הסטודנטים בשנים אלו תיקח חלק בתוכנית מורחבת לחיזוק הקשר לנגב

  • סטז'רים לרפואה יקבלו מלגה לשכר דירה או לנסיעה לכנסים בין־לאומיים בסך 12,000 שקל

  • לרופאים מתמחים תתאפשר תעסוקה נוספת כמנטורים, כחלק משיתוף פעולה עם אוניברסיטת בן-גוריון.

תוכנית "רפואנים לנגב" במטרה לצמצם את המחסור ברופאים בנגב

סילבן שלום, שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים והשר לפיתוח הנגב והגליל: "אנו פועלים בראש ובראשונה עבור סורוקה, שיהנה מהכח הרפואי הטוב ביותר שיש בארץ. הגידול בביקוש לתכנית הרפואנים מעיד על הפוטנציאל הרב של התכנית להגדלת מספר הרופאים בנגב בשנים הקרובות. התמריצים שסיפקנו הביאו להגדלת מספר הסטודנטים והסטאז'רים המשתתפים בתוכנית. המטרה היא להשאיר עשרות רופאים בבית החולים סורוקה, ולצמצם באופן משמעותי, את המחסור ברופאים בדרום. תכנית זו, מצטרפת לפרויקטים נוספים שמוביל המשרד לפיתוח הנגב והגליל אשר תורמים לחיזוק מערך הרפואה לרווחת תושבי הנגב".

ד"ר ניצה היימן-נוימן, סגנית מנהל סורוקה ואחראית על התכנית: "בסורוקה גדל מספר הרופאים בשנים האחרונות, גם בזכות תכנית זו של הרפואנים. הצלחנו לגייס עשרות מתמחים מצויינים בעיקר בתחומים בהם היה מחסור כמו רפואת ילדים ורפואה פנימית. בית החולים ימשיך בכל מאמציו לגייס מתמחים".

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה מסכם : "בית החולים סורוקה הוא בין הגדולים והמובילים בארץ. שאיפתנו היא לצמצם את הפערים הקיימים בין איזור המרכז לפריפריה בתשתיות ובכח־אדם בתחום הבריאות ולהגדיל את מספר המתמחים הנקלטים בבית החולים, כאלה שייראו בו את ביתם המקצועי לטווח הארוך. יחד עם שותפינו לתכנית, נמשיך למצוא את הדרכים במטרה לעבות את המעטפת במציאת מקומות מגורים, תעסוקה לבני זוג וחינוך מתאים לילדים של הרופאים הצעירים שיגיעו לכאן".