כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

בנק הדם

בנק הדם במרכז הרפואי סורוקה שופץ והורחב לאחרונה

​בנק הדם בסורוקה, מספק יותר מ־30,000 מוצרי דם ומבוצעות בו יותר מ־600,000 בדיקות בשנה

בנק הדם.jpg 

המרכז הרפואי סורוקה, מטפל במאות מקרי טראומה בשנה, ומתבצעים בו עשרות אלפי ניתוחים ויותר מ־15,000 לידות בשנה.
בכל רגע נתון - בשגרה ובחירום, יש צורך במוצרי דם זמינים להצלת חיים.

לבנק הדם תפקיד מרכזי באספקת דם ומוצריו לטיפול בחולים הזקוקים לכך.

בנק הדם במרכז הרפואי סורוקה מספק שירותים, שבהם:

  • מעבדת בנק הדם, באחריותה של סטלה פליישר, מספקת יותר מ־30,000 מוצרי דם בשנה, במהירות, בהקפדה מירבית על בטיחות מוצרי הדם הניתנים לחולים, בשמירה על רמת מלאי אופטימלית שמבטיחה זמינות ושירות מהיר ויעיל, כל זאת יחד עם מניעת בזבוז עקב פסילת מנות דם שלא נעשה בהן שימוש.
    מעבדת בנק הדם מבצעת מדי שנה יותר מ־600,000 בדיקות לבית החולים סורוקה ולמחוז דרום של כללית: סוג דם, סקר נוגדנים, הצלבה לצורך זיהוי נוגדנים נגד כדוריות דם והתאמת מנת דם לחולה

  • יחידת המפרזיס מבצעת התרמות מיוחדות של טסיות דם מתורם יחיד - מוצר איכותי המיועד לחולים (ילדים ומבוגרים) הסובלים מסרטן הדם והלימפה. ההתרמה מתבצעת בעזרת מכשיר מיוחד המפריד באופן סטרילי את הטסיות ומחזיר את כל מרכיבי הדם האחרים אל התורם

  • החלפת פלסמה במרכיבים תקינים לצורך טיפול במצבים הקשורים בהופעת נוגדנים גורמי מחלה

  • איסוף, טיפול ושימור בהקפאה עמוקה של תאי־אב לצורך השתלה בחולים עם מחלות המטולוגיות ממאירות

  • יעוץ רפואי למחלקות בית החולים 

בשנת 2008, הוענק לבנק הדם במרכז הרפואי סורוקה תו תקן - 9001 2008 ISO - המחייב עמידה בסטנדרטים בין־לאומיים של ניהול איכות והקפדה על קיום נהלים מחמירים של תהליכי עבודה, שירות, הפעלה תקינה ומבוקרת של הציוד הרב והמתוחכם וכללי מנהל תקינים. העמידה בתנאי התקן נבדקת בביקורת תקופתית, ומצריכה שיפור מתמיד של איכות והוכחתו באמצעות מדדי איכות.

פרופ' אהרון תומר, מנהל מכון בנק הדם בסורוקה: "רפואת עירוי הדם, היא תחום המתחדש לעיתים קרובות מאד עקב מחקר ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות. בנק הדם במרכז הרפואי סורוקה, מתעדכן בשיטות החדשות ביותר, ומכניס מכשור מתקדם בד בבד עם שמירה על איכות מרבית וייעול התהליכים במעבדה. כל אלה בנוסף לשיפוץ ולהרחבת המתחם תורמים לשיפור השירות למטופלי בית החולים ולציבור הרחב".

לתרומה ביחידת המפרזיס

ניתן ליצור קשר בטלפונים 08-6400333, 08-6400138

בימים א'-ה' בשעות 16:00-8:00