כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

צוות התוכנית "בא לחדש לכם" חידשו מחלקה בסורוקה

באו לחדש בסורוקה

צוות התוכנית "בא לחדש לכם" חידשו מחלקה בסורוקה

​מושיק גלאמי וצוות התכנית "בא לחדש לכם" בערוץ 2, היגיעו לחדש את מחלקה פנימית ב' במרכז הרפואי סורוקה

 

התכנית, בהובלתו של מושיק גלאמין, חזרה לעונה רביעית, ומחדשת גם לצופים בבית באמצעות טיפים לשימוש עצמי.

התוכנית "בא לחדש לכם",  שזו עונתה הרביעית ב-"רשת" בערוץ 2, עם מושיק גלאמין שהפך למומחה בתחום חידוש בתים והום סטיילינג, מציגה כיצד ניתן לעשות מהפך דרמטי בבית.

פרק התוכנית ששודר ביום שני האחרון, צולם בסורוקה בתקופת מבצע "צוק איתן", אחת התקופות האינטנסיביות שהיו בסורוקה, בשעה שצוותים במערך מציל החיים בבית החולים נלחמו על חיי חיילים.

בפרק זה, מושיק וצוותו  הגיעו  לסורוקה כדי לחדש את חדר הצוות של עובדי המחלקה ואת חדר הקבלה במחלקה פנימית ב', והוקירו תודה לרופאים ולאחיות שעושים הכל למען המטופלים.
בחדר הצוות שופצו המטבח, פינת האוכל, פינת מנוחה ומרפסת. כמו כן חודש חדר הקבלה למטופלים, מה שהופך את הכניסה למחלקה לנעימה יותר עבור המאושפז ובני משפחתו.

מחלקה פנימית ב' היא אחת משבע מחלקות פנימיות בחטיבה לרפואה פנימית בסורוקה שמטפלות יחד בכ-25,000 מטופלים בשנה.

ד"ר נמרוד מימון, מנהל המחלקה: "המטופלים מגיעים אלינו עם מגוון מחלות, מבעיות לב דרך גידולים או זיהומים למיניהם, כשל חיסוני ועד בעיות טריוואליות של הפרעות קצב, חום מסיבה לא ידועה וכדומה. כבית חולים יחיד באזור הדרום המשרת כבית חולים – על אוכלוסיה של כמיליון תושבים, אנו כמו יחידה צבאית, עובדים מסביב לשעון.
התפקיד שלנו הוא לדאוג למטופלים. יש לנו את המכשור הכי מתקדם, כל הציוד הרפואי הנדרש, הרופאים הטובים ביותר וצוות רפואי וסיעודי מסור ואכפתי. הדבר שהיה חסר לנו זו פינה נעימה שבה נוכל לנוח לרגע ולמלא מצברים".

יפה טרבלסי, אחות אחראית במחלקה פנימית ב': " אני משתדלת להעמיד את עצמי במקום המטופל ומשפחתו ומנסה להבין מה הם צריכים. המטופלים באים לפני הכל וזה אומר שלא הולכים הביתה כשהמשמרת נגמרת. בתור האמא של המחלקה הייתי שמחה לדאוג גם לצוות שעובד כל כך קשה. זו דרך נוספת להראות להם כמה בית החולים מעריך את עבודתם, מה שמבטיח שירות עוד יותר טוב למטופלים".