כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

רופאים ותיקים בסורוקה פרשו לגמלאות

הנהלת המרכז הרפואי סורוקה, מוקירה את פועלם של פרופ' זהבי כהן - מנהל המחלקה לכירורגיית ילדים ושל ד"ר משה זלוטניק - מנהל המחלקה לנפרולוגיה, ונפרדת מהם עם צאתם לגמלאות

רופאים ותיקים בסורוקה פרשו לגמלאות.jpg 

פרופ' זהבי כהן, תושב מיתר נשוי לסוניה, אב לשלושה וסב לארבעה נכדים.
לאחר תקופת התמחות בכירורגיה כללית, החל התמחות בכירורגית ילדים בסורוקה בשנת 1982.
בין השנים 1991-1992 עבר השתלמות בניתוחי מומי לידה מסובכים בבית חולים לילדים בקייפטאון שבדרום אפריקה, ולאחר מכן השתלם בניתוחים לפרוסקופיים בברלין שבגרמניה.
משנת 2000 ועד פרישתו ניהל את המחלקה לכירורגית ילדים במרכז הרפואי סורוקה.
במהלך שנות עבודתו פירסם מעל 80 מאמרים בספרות מקצועית, ארצית ובינלאומית והציג עבודות רבות בכנסים בינלאומיים. במשך 4 שנים נבחר ליו"ר האיגוד הישראלי לכירורגית ילדים, ובנוסף, היה חבר פעיל ונבחר כיו"ר במספר וועדות במועצה המדעית של הר"י.
פרופ' כהן היה הראשון בארץ שהחל בניתוחים לפרוסקופיים בילדים.
נבחר כרופא מצטיין בבית בסורוקה, כמרצה מצטיין בבית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, והיה מועמד ל"אות המופת לרופא". במהלך שנות עבודתו, יצר קשרים מקצועיים וחבריים עם מומחים בכירורגית ילדים מובילים מארה"ב ומאירופה.
חינך דורות של סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת בן גוריון וכמו כן ומתמחים בכירורגית ילדים.

מספרת ד"ר ניצה היימן נוימן, סגנית מנהל סורוקה ומומחית בכירורגית ילדים: "פרופ' כהן הוא מודל לחיקוי עבורי ועבור דור שלם של רופאים שגידל, בנוסף להיותו דמות אב עבורנו. הוא הנחיל לנו את התפיסה לפיה צריך לראות את הילד ומשפחתו כמכלול ולדאוג ל – WELL BEING לא רק בהיבט הרפואי. פרופ' כהן שם לנגד עיניו את ההיבט השירותי ואת העבודה המשותפת עם הסיעוד, יחד הובילו פרויקטים במטרה לשמר ולשפר את השירות הטוב במחלקה.
מוסיפה ד"ר היימן-נוימן: "תחת ידיו של פרופ' כהן עברו אלפים מילדי הנגב שהיום הם כבר סבים וסבתות שמגיעים אליו עם נכדיהם לטיפול ניתוחי".

באירוע הפרידה שהתקיים בבית החולים, בהשתתפות ד"ר אהוד דודסון מנהל המרכז הרפואי סורוקה, חברי הנהלה, צוות המחלקה ובני משפחתו של פרופ' כהן, לא הצליח פרופ' כהן להסתיר את התרגשותו בעודו מתאר את המחלקה אותה ניהל במשך שנים ואת הצוות המופלא שעבד עמו.

רופאים ותיקים בסורוקה פרשו לגמלאות 2.jpg 

ד"ר משה זלוטניק, נשוי למרתה, אב לשניים וסב לשלושה נכדים.
נולד בארגנטינה בשנת 1947 ועלה ארצה בשנת 1971. את לימודי הרפואה סיים בשנת 1971 בעיר קורדובה.
בשנת 1973 החל לעבוד כמתמחה ברפואה פנימית במרכז הרפואי סורוקה לאחר סטאז' בבית החולים מאיר.
את ההתמחות בנפרולוגיה סיים בסורוקה בשנת 1983 והחל לעבוד במחלקה כרופא בכיר. בין השנים 1986-1988 שהה בטורונטו קנדה לצורך התמחות-על ומחקר. משנת 2003, ניהל את המחלקה לנפרולוגיה בסורוקה.

ד"ר זלוטניק: " סורוקה זהו סיפור חיי בארץ. זה הבית שלי. אני מודה לכל מי שעבד איתי לאורך השנים, הצוות שלי במחלקה ששם לנגד עיניו מטרה אחת והיא להעניק את הטיפול הטוב ביותר למטופלים שלנו".

ד"ר שלומי קודש, סגן מנהל סורוקה ומומחה ברפואה פנימית: "כתושב הנגב בכל רמ"ח איבריו, דאג ד"ר זלוטניק לבריאותם של תושבי הנגב. הוא לימד והנחה דורות שלמים של סטאז'רים ומתמחים ואף גידל אחד כזה בבית. בנו יאיר, ממשיך את דרכו ומשמש כרופא מומחה במחלקה לנוירולוגיה בסורוקה".