כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

למען הפגייה בסורוקה

ערב ההתרמה השנתי של עמותת ידידי סורוקה, יוקדש השנה לבניית פגייה חדשה וממוגנת במרכז הרפואי סורוקה

​ערב ההתרמה יתקיים ביום ה' 15.5.14 בשעה 19.00, באולמי "נרניה" בבאר-שבע, בהנחיית רונן הירשלר ובהשתתפות צביקה הדר במופע בידור חדש "חי על הבמה" ורוני דלומי ששניהם נולדו בסורוקה וטופלו בפגייה. 
לרכישת כרטיסים נא להתקשר לטלפון 08-6403142, או עם דבורה אורן, מנהלת העמותה בטלפון 050-6264557

 

בכל שנה נולדים במרכז הרפואי סורוקה כ-15,000 תינוקות. לא מעט מיילודים אלה זקוקים לטיפול מיוחד לאחר הלידה באחת מיחידות מחלקת יילודים ופגים.

  • 1.3% מהתינוקות הם פגים שמשקלם בלידה קטן מ־1500 גרם

  • 8.5% מהתינוקות שוקלים פחות מ־2500 גרם

  • יותר מ-15% מהתינוקות סובלים מבעיות רפואיות חמורות הדורשות טיפול נמרץ או טיפול מיוחד

  • כ-5% מהיילודים זקוקים לטיפול נמרץ לאחר הלידה - פגים קטנים מאד ותינוקות עם מומים או תינוקות אשר מהלך לידתם היה מלווה בסיבוכים שמצריכם השגחה וטיפול לאחר הלידה.

מחלקת יילודים ופגים בסורוקה בניהולה של ד"ר אגי גולן, היא הגדולה והמובילה מסוגה בישראל והצוות הרפואי מהווה מודל טיפולי ייחודי  לתינוקות ולבני משפחותיהם.

מדי שנה, מטפלת המחלקה ביותר  מ-2,300 יילודים מאושפזים שמתוכם יותר מ-200 נולדו במשקל לידה נמוך מאד ומטופלים בפגייה.

מחלקת הפגים והיילודים בסורוקה נבנתה בשנות ה-80 באמות המידה המודרניות ביותר באותה תקופה, שכללו כניסת אור יום דרך חלונות ולבנות זכוכית בתקרה.

בשנים האחרונות, בתקופות של  ירי טילים על הדרום,  הפכה המחלקה הבלתי ממוגנת למלכודת מסוכנת ובכל סבב לחימה נאלץ הצוות לפנות את התינוקות ואת האימהות הטריות ממחלקת יילודים למרחב מוגן.

מחלקת פגים ויילודים אף משתרעת כיום על שני אזורים נפרדים המרוחקים זה מזה ומחדרי הלידה. המרחק הפיזי בין הבניינים מקשה על תפקוד הצוותים המטפלים.

אוכלוסיית הנגב ההולכת וגדלה, פתיחת חדרי הלידה החדשים בסורוקה שהביאו לעלייה במספר הלידות והמעבר של עיר הבה"דים לנגב יביא איתו אוכלוסייה צעירה בגיל הפוריות.

לאור אלה, צפוייה עלייה של מספר הלידות לכ-17,000 לידות בשנה, מה שמדגיש את הצורך בבניית פגייה חדשה ובהגדלת מספר המיטות בהתאם לגידול של האוכלוסייה.
בניית פגייה חדשה וממוגנת במרכז הרפואי סורוקה, תתן מענה למליון תושבי הנגב, לאוכלוסייה החדשה שצפויה להגיע לאזור בעקבות מעבר צה"ל לנגב ולתינוקות של האזור כולו.

 

עמותת ידידי סורוקה, בניהולה של גב' דבורה אורן, פועלת בהתנדבות לגיוס כספים לרכישת מכשור וציוד רפואי חיוני, לשיפור ולקידום הטיפול הרפואי.

השנה יוקדשו התרומות שיגויסו בערב ההתרמה השנתי של העמותה לבניית פגייה חדשה וממוגנת בבית החולים.

בערב ההתרמה, בהנחייתו של  רונן הירשלר, תיערך קבלת פנים חגיגית שתכלול כיבוד עשיר והתרמה בנוכחות הנהלת בית החולים, עובדי המחלקה ליילודים ופגים, תושבי האזור, ראשי רשויות מקומיות ומכובדים רבים.
במרכז הערב יופיעו צביקה הדר במופע חדש "חי על הבמה" והזמרת רוני דלומי, ששניהם נולדו בסורוקה וטופלו בפגייה.

ערב ההתרמה יתקיים ביום ה' 15.5.14 בשעה 19.00,
באולמי "נרניה" בבאר-שבע.
לרכישת כרטיסים - נא להתקשר לטלפון 08-6403142,
או עם דבורה אורן, מנהלת העמותה בטלפון 050-6264557.