כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

ייעוץ מיוחד הוענק לדיירי "עלה נגב נחלת ערן"

מומחים מהמחלקה לנוירולוגיה בסורוקה העניקו ייעוץ מיוחד לדיירי "עלה נגב נחלת ערן"

ייעוץ מיוחד הוענק לדיירי "עלה נגב נחלת ערן"

​המומחים יצאו אל הכפר השיקומי ובדקו דיירים עם מוגבלויות פיזיות וקוגניטיביות מורכבות הזקוקים לייעוץ נוירולוגי

 

הרעיון, פרי שיתוף פעולה של ד"ר גל איפרגן, מנהל המחלקה לנוירולוגיה בסורוקה  ושל ד"ר אלכס בלומנטל המנהל הרפואי של הכפר, נולד במטרה להקל על דיירי הכפר שמתקשים בהגעה לבית החולים.

בהכנה ליום הבדיקות יצא הצוות הרפואי מסורוקה לסיור בכפר יחד עם מנהלת הכפר גב' מסדה סקלי. הצוות הרפואי נחשף לטיפולים ולשירותים חדשניים ונכח לראות כיצד דאגה ומסירות של צוות המטפלים בעלה נגב נחלת ערן , מצליחים לגרום לדיירים להתפתח מעל למצופה.

אל יום הבדיקות יצא צוות מהמחלקה בראשותו של ד"ר רפיק מסאלחה ואליו הצטרף קרלוס מיאר מיחידת המחשוב ומערכות המידע בסורוקה. תוך שמירה על אבטחת המידע הנדרשת, הפעיל קרלוס מתוך הכפר את תוכנת ה־"קמיליון" - תיק רפואי ממוחשב. כך נוצרה למעשה מרפאה של סורוקה בתוך הכפר ותוצאות הייעוצים התקבלו ישירות במערכות המידע של בית החולים.

בסיכומו של יום העבודה נבדקו 16 דיירים וצוות הכפר ציין שתועלתו היתה עצומה.

"עלה נגב נחלת ערן" שייך לרשת מעונות עלה,  רשת מובילה בישראל של מעונות לילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות וקוגניטיביות מורכבות.
במתחם המאחד בין כתליו בית וכפר, שלווה ופעילות, עבודה ובילוי, הוקם בעבורם מיקרוקוסמוס מושלם. את כל הפעילות מניעים תפיסה וחזון שכל אדם - חלש וחריג ככל שיהיה, ראוי לקבל את הטיפול המקצועי ביותר ולחיות חיים טובים ומכובדים. אחד מהעקרונות המנחים בעבודה עם הדיירים הוא מתן סביבה תומכת ומקדמת.

המחלקה לנוירולוגיה בסורוקה כוללת צוות רב־מקצועי שבהם רופאים נוירולוגים, אחיות, פיזיותרפיסטיות, מרפאה בעיסוק, עובדת סוציאלית ומרפאה בדיבור.
צוות המחלקה שם דגש על הטיפול המשולב בחולה כבר במהלך הטיפול המוגבר ולקראת המשך הטיפול השיקומי במסגרת אשפוז או בקהילה.

ד"ר רפיק מסאלחה, רופא בכיר במחלקה לנוירולוגיה בסורוקה: "בזכות שיתוף הפעולה בין בית החולים סורוקה ל־"עלה נגב נחלת ערן", הצלחנו להגיע לאותם דיירים ולבדוק אותם במקומם הטבעי. ההגעה הפיזית לכפר אפשרה לנו לבדוק את החולים בסיוע הצוות הרפואי של המקום, לעבור על התיקים הרפואיים שלהם באופן מיידי ולקבל את המידע המדויק בנוגע למצבם הרפואי. חשתי שבעת הבדיקות הנבדקים היו נינוחים ושיתפו פעולה ברצון, להבדיל מתחושותיהם והתנהגותם בעת שהם נבדקים במיון או במרפאות בית החולים - מקומות ואווירה שלהם אינם מורגלים. זהו פרמטר חשוב להצלחת הטיפול הרפואי ואני שמח שנפל בחלקי לעזור להם בצורה הכי טובה והכי יעילה".